Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pijacka jazda i zatrzymanie obywatelskie

Autor admin
Data utworzenia: 27 czerwiec 2023, 23:59 Wszystkich komentarzy: 3


Pijacka jazda i zatrzymanie obywatelskie

Chojnowscy policjanci interweniowali w Miłkowicach, gdzie 44-letni kierowca z powiatu bolesławieckiego jechał całą szerokością drogi, najeżdżając na krawężniki, uderzając w znak drogowy i barierki. Do zatrzymania doszło dzięki obywatelskiej postawie świadków zdarzenia.

- Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed godziną 22:00 w Miłkowicach. Dyżurny chojnowskiego komisariatu został poinformowany o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie - informuje mł. asp. Anna Tersa - Jak się okazało, kierującym był 44-letni mieszkaniec powiatu bolesławickiego, który kierując Fiatem, jechał całą szerokością drogi i wjeżdżał na krawężniki, czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie uderzył w znak drogowy przy przystanku autobusowym, następnie wycofał i pojechał dalej nie zważając na nawoływania świadków żeby się zatrzymał. Następnie uderzył w bariery oddzielające chodnik od jezdni i zatrzymał się. Świadkowie dogonili pojazd i zabrali kierującemu kluczyki oraz powiadomili policję. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy, został też zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Policja apeluje zarówno do kierowców jak i do postronnych osób, którzy widzą, że osoba nietrzeźwa kieruje pojazdem lub próbuje wsiąść za kierownicę, aby uniemożliwić jej to i powiadomić policję. - Nie reagując na naganne zachowanie dajemy przyzwolenie nietrzeźwym na kierowanie pojazdami, co w konsekwencji może doprowadzić do tragedii.


Komentarze

Please try Google before asking about Great Product Site de3a9d0
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about New Product Website 4e2de3a
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Updated Product Info 73364c2
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.