Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych

Autor Starostwo Powiatowe
Data utworzenia: 19 czerwiec 2023, 23:14


Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych

18 czerwca we wnętrzach kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie w ramach obchodów 25-lecia powiatu legnickiego odbył się wyczekiwany przez miłośników muzyki klasycznej Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych, który otworzył cykl koncertów zaplanowanych na czerwiec - październik br.

Udział w wydarzeniu wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń oraz zaproszeni goście.

Przybyłych gości przywitał Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, który przybliżył uczestnikom historię Festiwalu oraz sylwetki występujących w nim artystów. W niezwykły świat muzyki klasycznej, połączonej z dźwiękiem instrumentów elektronicznych przenieśli publiczność: charyzmatyczny, cieszący się międzynarodową sławą prof. dr hab. Henryk Jan Botor oraz wybitny multiinstrumentalista Józef Skrzek.

Dzień Koncertu Inauguracyjnego był dniem ogromnej radości i dumy, a jednocześnie wielkiej niewiadomej, bowiem nikt z gości tak naprawdę nie wiedział jak zabrzmią te monumentalne i przepiękne organy w połączeniu z instrumentami elektronicznymi. Już pierwsze magiczne dźwięki, które rozbrzmiały w farze nie pozostawiały wątpliwości. Kunszt gry mistrzów i precyzja wykonania utworów sprawiły, że był to koncert na najwyższym poziomie, któremu towarzyszyły ogromne zaciekawienie i niezapomniane emocje.

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych był źródłem niezapomnianych przeżyć, a muzyka, którą usłyszała publiczność rozbudziła zachwyt, na zawsze pozostając w sercach i pamięci, stanowiąc impuls dla licznych spotkań ze sztuką najwyższej próby.

Przed nami kolejne koncerty, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

Partnerzy:Fundacja KGHM Polska Miedź,Koleje Dolnośląskie S.A., Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, Rzymskokatolicka Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie.