Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Woda w Czernikowicach niezdatna do spożycia

Autor admin
Data utworzenia: 15 czerwiec 2023, 22:47 Wszystkich komentarzy: 2


Woda w Czernikowicach niezdatna do spożycia

Od dzisiaj do odwołania woda w miejscowości Czernikowice jest niezdatna do spożycia - ostrzega Urząd Gminy Chojnów.

- 15 czerwca 2023 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy przekazał Gminie Chojnów wyniki badań próbek wody, pobranych z wodociągu sieciowego w Czernikowicach w ramach kontroli wewnętrznej, wskazujące na wystąpienie przekroczeń dopuszczalnych wartości badanych parametrów mikrobiologicznych: w punkcie poboru: Czernikowice 6 - bakterie Escherichia coli – 2 jtk w 100 ml, bakterie grupy coli - 53 jtk w 100 ml; w punkcie poboru Czernikowice SUW – bakterie grupy coli - 32 jtk w 100 ml - czytamy w komunikacie - W pobranych do badań próbkach  były wprawdzie śladowe ilości, ale Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję mówiącą o tym, że woda jest niezdatna ani do picia, ani do mycia czy nawet płukania naczyń.

Kolejne próby badania wody zastaną przeprowadzone 16 czerwca w godzinach przedpołudniowych.

Jak informuje Wójt Andrzej Pyrz, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej podjął wszelkie niezbędne działania zmierzające do zniwelowania zanieczyszczenia ujęcia wody. - Dziś w teren ruszy beczkowóz, który dostarczy mieszkańcom wodę. Dodatkowo pracownicy GZGKiM zabezpieczą mieszkańców w wodę butelkowaną.


Komentarze

Ciekawe dlaczego pod artykułami Urzędu Miasta,nie można komentować?.Zmieńcie nazwę na portal UM, skoro co drugi artykuł stamtąd pochodzi.
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Best Product Blog 86_595d
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.