Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

DRUM BATTLE Rhythm Festival w Galerii Piastów!

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 09 maj 2023, 22:09


DRUM BATTLE Rhythm Festival w Galerii Piastów!

Już w najbliższy piątek (12.05) dajcie porwać się rytmowi.

Startujemy o godzinie 15.00 występem uczniów perkusji Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, a następnie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do udziału w warsztatach gry na bębnach afrykańskich.

Finałem imprezy będzie koncert "Łukasz Dembiński – HANDPAN SOLO ACT".

Handpan - określany mianem "najmłodszego instrumentu świata", został wynaleziony w Szwajcarii w 2000 roku. Swoim kształtem przypomina skorupę żółwia czy też spodek ufo, a jego zjawiskowe i mistyczne brzmienie zachwyca i fascynuje ludzi na całym globie. Podczas koncertu usłyszycie autorskie kompozycje zagrane na 5 różnie brzmiących handpanach. Oprócz handpanów na scenie zabrzmi również zachodnioafrykańska tykwa calabash, basowe bębny dunduny i ilimba - tradycyjny instrument grupy etnicznej Gogo z Afryki wschodniej.

Rytmicznie zapraszamy!

Impreza odbędzie się w ramach XVIII już edycji Festiwalu Rytmu DRUM BATTLE, który odbywa się w Legnicy w dniach 11-13 maja.

Więcej o całym festiwalu na www.drumbattle.pl


Warsztaty gry na bębnach afrykańskich adresowane są do wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży, dorosłych, po seniorów.

W trakcie warsztatów wykorzystując etniczne rytmy i brzmienia z krajów Afryki Zachodniej budujemy zespół, w którym każdy z uczestników już po pierwszych 30 minutach warsztatów jest w stanie zagrać kilka podstawowych rytmów na swoim instrumencie, przyczyniając się do tworzenia orkiestry perkusyjnej.

Wspólna gra na bębnach pozwoli uczestnikom stać się istotną częścią zespołui komunikować się za pomocą rytmu. Nasze warsztaty integrują i pozwalają przekroczyć własne granice. Każdy z uczestników otrzyma oryginalny, afrykański bęben typu djembe. Podczas naszych warsztatów zarażamy ludzi naszą pasją, realizujemy gry i zabawy rytmiczne, generujemy dobrą wibrację nastrajając uczestników wielką dawką pozytywnej energii.

Uczestnicy warsztatów:

- poznają podstawy rytmiki oraz technikę gry na bębnach afrykańskich: djembe i dundun. Tradycyjne rytmy pochodzące z Zachodniej Afryki wraz z break’ami, czyli aranżacjami muzycznymi do określonych rytmów

- biorą udział w zabawach integracyjnych oraz animacjach rytmicznych

- poznają instrumenty pochodzące z krajów Afryki Zachodniej