Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ponad 1000 użytkowników dróg przebadanych w ramach Trzeźwego Poranku

Autor admin
Data utworzenia: 07 maj 2023, 21:33 Wszystkich komentarzy: 0


Ponad 1000 użytkowników dróg przebadanych w ramach Trzeźwego Poranku

Ponad 1000 kontroli trzeźwości - to efekt piątkowych działań pod nazwą Trzeźwy Poranek, realizowanych na drogach powiatu legnickiego.

- Działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie powiatu legnickiego. Przebadano łącznie 1000 użytkowników dróg - relacjonuje kom. Jagoda Ekiert.

Policjanci ujawnili czworo nietrzeźwych kierujących (mających od 0,5 do 1,3 promila alkoholu). Ponadto ujawniono 2 kierujących po spożyciu alkoholu, 1 kierowcę po spożyciu środków odurzających oraz 1 kierującego po spożyciu alkoholu poruszającego się rowerem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, Sąd może zastosować karę grzywny lub aresztu.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.