Query error chojnow.pl - Protest w Czernikowicach
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Protest w Czernikowicach

Autor admin
Data utworzenia: 13 marzec 2023, 22:38 Wszystkich komentarzy: 2


Protest w Czernikowicach

Wjazd na teren byłej kopalni kruszywa w Czernikowicach stał się miejscem protestu około stuosobowej grupy mieszkańców. Akcja miała na celu zablokowanie drogi pojazdom, które zwożą tu materiał służący do rekultywacji wyrobiska.

Protestujący podejrzewają, że do rekultywacji gruntu wykorzystywane są nielegalne materiały. Na miejscu pojawili się przedstawiciele władz samorządowych.

- Od środy 22 lutego 2023 roku - bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców podjęliśmy, jako Urząd Gminy Chojnów, szereg czynności sprawdzających zawiadomienie, a ponadto powiadomiliśmy odpowiednie służby, które według właściwości mają tego typu sprawy w kompetencjach, m.in. Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska (Wydział Zwalczania Przestępczości Środowiskowej), Starostwo Powiatowe w Legnicy, Wydział ds. przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Inspekcję Transportu Drogowego, a także Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który wydał zezwolenie na przetwarzanie odpadów w procesie odzysku R5. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji odnoszących się do naszego zgłoszenia – mówi Wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz.

Jak informuje Radio Wrocław, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska od kilku tygodni prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Właściciel zakładu zakładu zapewnia, że mieszanka, którą wypełnia gigantyczny dół jest zgodna z obowiązującymi normami.

Determinacja mieszkańców gminy Chojnów może skutkować kolejnymi protestami w przyszłości.

fot. Gmina Chojnów [Facebook]


Komentarze

Dobrze że są w gminie Chojnów wioski, które jeszcze potrafią się zjednoczyć i walczyć o swoje. Inne powinny się od nich uczyć -,-"
zgłoś komentarz
Proponuje zmienić nazwę na portal Urzędu Miasta i Gminy, bo widzę,że odkąd zabrakło fotografa, to artykuły i zdjęcia głównie pochodzą z Urzędu Miasta albo Gminy, jak ten o Dniu Kobiet, gdzie nie wiedzieć dlaczego, nie można skomentować.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.