Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

4 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Autor admin
Data utworzenia: 07 marzec 2023, 23:34 Wszystkich komentarzy: 0


4 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Policjanci lokalnej drogówki podsumowali realizowane w poniedziałek działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym po przez wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy wsiadają ze kółko pod wpływem środków odurzających.

- Zatrzymanie 4 nietrzeźwych kierowców i 1 pod spożyciu alkoholu to wyniki działań policjantów legnickiej drogówki, którzy wczoraj przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Podczas działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrole ponad 900 pojazdów na terenie miasta i powiatu. Promilowym rekordzistom okazał się być 62-letni mieszkaniec Legnicy, który kierował pojazdem marki Hyundai mając ponad promil alkohol w wydychanym powietrzu - informuje kom. Jagoda Ekiert.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Zawartość alkoholu czy środków odurzających w organizmie sprawia, że czas naszej reakcji staje się wydłużony, upośledza reakcję wszystkich zmysłów. Brak koncentracji i zaburzenia psychoruchowe, wynikające z zażywania środków odurzających czy alkoholu, nie pozwalają na podejmowanie właściwych decyzji na drodze. Policjanci apelują aby świadomie i z pełną odpowiedzialnością wsiadać za kierownicę.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.