Query error chojnow.pl - Bezpieczna Autostrada A4. Policja zapowiada cykliczne działania
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Bezpieczna Autostrada A4. Policja zapowiada cykliczne działania

Author: admin
Creation date: 24 January 2023, 23:23 All comments: 1


Bezpieczna Autostrada A4. Policja zapowiada cykliczne działania

Dolnośląski odcinek A4 od lat znajduje się w czołówce najniebezpieczniejszych autostrad w Polsce. W miniony piątek funkcjonariusze ze wszystkich jednostek policji, przez których teren przebiega ta trasa, przystąpili do wzmożonych działań pod nazwą "Bezpieczna autostrada A4".

Na autostradę wyjechały oznakowane i nieoznakowane radiowozy, a sytuację z powietrza obserwowali policyjni piloci drona.

- Mundurowi zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe oznakowanie pojazdów podczas zatrzymania, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy czy niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów i prawidłowość przewożonego ładunku, a także prawidłowość korzystanie osób pieszych z dróg - tłumaczy mł. asp. Paweł Noga - Policjanci z Wrocławia, Legnicy, Bolesławca, Jawora, Oławy, Lubina, Zgorzelca i Złotoryi skontrolowali ponad 270 pojazdów. Niestety nie wszystkie osoby siedzące za kierownicą stosowały się do obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze ujawnili ponad 200 wykroczeń. Podczas działań zatrzymali także 13 dowodów rejestracyjnych. Badania stanu trzeźwości nie wykazały kierujących pod wpływem alkoholu.

fot. KWP Wrocław


Comments

Aprop autostrady A4, byłem ostatnio u znajomego w Krzywej - współczuję im hałasu w miejscowości. Niedość że słychać w całej wsi DK94 to jeszcze cały czas hałas od autostrady.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.