Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie

Autor admin
Data utworzenia: 19 styczeń 2023, 22:24 Wszystkich komentarzy: 0


Ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie

Policjanci działający na terenie gminy Chojnów zatrzymali 30-letniego kierowcę, który ignorując wezwanie do zatrzymania rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna znany był policjantom - prowadził mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło 16 stycznia.

- O godzinie 15:00 funkcjonariusze III Ogniwa Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, pełniąc służbę na terenie Gminy Chojnów, zauważyli kierującego pojazdem marki Audi, który znany był policjantom z popełnianych wcześniej wykroczeń i przestępstw. Z uwagi na wiedzę, jaką posiadali policjanci na temat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, jaki posiada kierujący, wydali sygnały mężczyźnie do zatrzymania się do kontroli drogowej. 30-letni mieszkaniec Gminy Miłkowice nie zamierzał zatrzymać się, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę - relacjonuje mł. asp. Anna Tersa - Policjanci podjęli pościg za kierującym, który pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował ucieczkę, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając realne zagrożenie na drodze. Mężczyzna jadąc z nadmierną prędkością, wyprzedzał pojazdy przekraczając linię ciągłą, tym samym zmuszał pojazdy jadące z naprzeciwka do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia czołowego. W pewnym momencie 30-latek stracił panowanie nad pojazdem i swoją ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna opuścił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo przez pola, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.

Po przebadaniu narkotestem, okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo pojazd, którym się porusza  nie posiadał badań technicznych. Sam zatrzymany prowadził mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.