Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

1. miejsce Michała Kowalczyka na Festiwalu Danuty Rinn

Autor admin
Data utworzenia: 27 listopad 2022, 14:46 Wszystkich komentarzy: 1


1. miejsce Michała Kowalczyka na Festiwalu Danuty Rinn

W warszawskim Domu Kultury Kadr odbyła się 7. finał Festiwalu Danuty Rinn. Wśród uczestników znalazł się Michał Kowalczyk, który odniósł wielki sukces, kończąc wokalne zmagania na na 1. miejscu.

Wydarzenie ma na celu promocję twórczości i osobowości jaką była Danuta Rinn. Tegoroczna edycja festiwalu była również wyrazem uznania dla artystycznych dokonań Jacka Cygana - zakwalifikowane do finału osoby pod okiem profesjonalnych wokalistów i muzyków przygotowali wybraną piosenkę z repertuaru Danuty Rinn lub z tekstem Jacka Cygana.

Finałowy koncert odbył się 26 listopada. W skład jury oceniającego wszystkie występy weszli: Danuta Błażejczyk, Jacek Cygan (przewodniczący) oraz Zbigniew Darda. W pierwszej kategorii z największym uznaniem spotkał się występ Michała Kowalczyka.

Łącznie w konkursie udział wzięło 7 osób w wieku 12-17 lat (kategoria I) oraz 7 osób w wieku 18-35 lat (kategoria II). Chętnych do udziału było jednak znacznie więcej - koncert finałowy poprzedziły kwalifikacje.


Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej

Wokalny talent Michała Kowalczyka docenili już wcześniej organizatorzy Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 12 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Swoją radość i dumę bycia Polakami wyśpiewały chóry, zespoły i soliści z szesnastu polskich diecezji. Pieśń patriotyczna połączyła pokolenia. Na scenie Sali Koncertowej zaprezentowały się dzieci, młodzież i dorośli, nagrodzeni oklaskami licznie zgromadzonej publiczności - relacjonuje na facebookowym profilu Akcja Katolicka w Polsce.

Reprezentujący naszą diecezję Michał Kowalczyk wykonał dwa utwory "Taki kraj" oraz "Kołysanka o zakopanej broni". Całość koncertu została wyemitowana w niedzielę 13 listopada w telewizji TRWAM. Poniżej prezentujemy nagranie udostępnione w serwisie YouTube.

Początek występu: 54:30
Komentarze

gratulacje
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.