Query error chojnow.pl - Akcja Alkohol i Narkotyki. 1900 kontroli w powiecie legnickim
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Akcja Alkohol i Narkotyki. 1900 kontroli w powiecie legnickim

Author: admin
Creation date: 22 November 2022, 13:12 All comments: 0


Akcja Alkohol i Narkotyki. 1900 kontroli w powiecie legnickim

W miniony weekend na terenie powiatu legnickiego przeprowadzono działania pn. "Alkohol i Narkotyki". Funkcjonariusze skontrolowali 1907 kierujących.

Cykliczne działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami "na podwójnym gazie".

- Funkcjonariusze skontrolowali 1907 kierujących. Podczas akcji ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących, którym badanie alkomatem wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano 2 kierujących pojazdami będących w stanie po użyciu alkoholu, 5 kierujących pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających, oraz 3 osoby, które posiadały aktywne zakazy kierowania pojazdami - relacjonuje st. asp. Katarzyna Baniewska.

Policjanci zatrzymali także 1 osobę, która pomimo wydania przez umundurowanych funkcjonariuszy wyraźnego sygnału do zatrzymania się przy użyciu sygnałów świetlnych radiowozu oznakowanego podjęła ucieczkę. Jak się okazało 48-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż posiadał aż 4 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sądy w Bolesławcu i Złotoryi.

fot. KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.