Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Przedszkolaki z Okmian w nowej siedzibie!

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 18 listopad 2022, 13:58 Wszystkich komentarzy: 0


Przedszkolaki z Okmian w nowej siedzibie!

15 listopada 2022 r., w Szkole Podstawowej w Okmianach miało miejsce oficjalne otwarcie wyremontowanego modułu przedszkolnego. Uroczystość odbyła się w sali wiejskiej w Okmianach i rozpoczęła występem artystycznym uczniów szkoły, którzy zaprezentowali swoje wokalne i taneczne umiejętności. Popisy obserwowali i nagrodzili zasłużonymi brawami zgromadzeni goście, w tym rodzice oraz nauczyciele.

Po występie głos zabrał Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. „Przedszkole to miejsce szczególne. To właśnie do tego miejsca, spod troskliwych objęć rodzica, wyrusza w wielką podróż zwaną edukacją, mały człowiek. Wszyscy mądrzy tego świata właśnie w wychowaniu przedszkolnym upatrują źródeł rozwoju, sukcesu i szczęścia. Przebywanie w nowym, kolorowym przedszkolu może mieć ogromne znaczenie dla właściwego rozwoju dziecka. Dlatego dziś, w tym szczególnym dniu, w imieniu obecnych i przyszłych podopiecznych składam podziękowania za wsparcie w powstawanie tej placówki.” – mówił. Szczególne podziękowania Wójt skierował do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Okmianach p. Macieja Cieśli za determinację, upór i zaangażowanie w proces remontu placówki. Słowa wdzięczności trafiły również do wykonawców, którzy z powodzeniem zaadaptowali budynek gospodarczy na nowoczesny, funkcjonalny obiekt oraz do pracowników Wydziałowi Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Gminy Chojnów odpowiedzialnych za realizację inwestycji.

Również Maciej Cieśla – Dyrektor SP Okmiany, w krótkich słowach wyraził wdzięczność osobom biorącym udział w realizacji zamierzenia. Podziękowania trafiły do władz gminy oraz osób zaangażowanych w realizację projektu.

Wśród przybyłych znaleźli się między innymi Radna Powiatu Legnickiego i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywej, pani Jolanta Bekaluk – Pyrz, dyrektorzy pozostałych, gminnych szkół i Radny Gminy Chojnów, pan Mieczysław Kułaga. Korzystając z okazji goście zabrali głos gratulując gospodarzom zakończenia inwestycji.

Po gratulacjach przyszedł czas na przecięcie wstęgi, zwiedzanie nowych pomieszczeń i wpisy do księgi pamiątkowej. Przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Chojnów – Andrzej Pyrz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Okmianach – Maciej Cieśla, sołtys wsi Okmiany – Zofia Pieprz, Radny Gminy Chojnów – Mieczysław Kułaga oraz przedstawiciele inwestora – Arkadiusz Rostkowski i Patryk Epner. Zgodnie z tradycją, Ks. Piotr Frodyma – proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Okmianach, poświęcił budynek oraz sale przedszkola.

Przypomnijmy, że nową siedzibę przedszkolaki znalazły w rozbudowanym i przekształconym w salę budynku gospodarczym. Adaptacja budynku obejmowała dobudowanie ściany pomiędzy budynkami, wykonanie nowych podłóg oraz remont wnętrza (nowe tynki, powłoki malarskie). Na zewnątrz wykonano ocieplenie ścian wraz z wykonaniem tynku strukturalnego. Do części przedszkolnej powstało również nowe wejście z kostki betonowej wraz z zadaszeniem nad wejściem. Budynek przeszedł termomodernizację oraz wyposażony został w nowe instalacje. Przedszkolaki, których jest aż 22, zyskały własną szatnię oraz toaletę.

Koszt tej inwestycji to 380 tys. złotych. Środki pochodzą w całości z budżetu Gminy Chojnów.

Przy tej okazji tej inwestycji warto wspomnieć, że zakończono realizację trzech bardzo ważnych projektów, szczególnie w dobie szalejących cen za energię elektryczną i dostawę ciepła. Zadania miały na celu poprawę efektywności energetycznej budynków oświatowych poprzez:

- kompleksową termomodernizację budynku Punktu Przedszkolnego w Krzywej,

- kompleksową termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Okmianach, która objęła również moduł przedszkolny,

- montaż pompy ciepła dla budynku Szkoły Podstawowej w Budziwojowie.

W ramach przedsięwzięcia w Okmianach wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych, stropu na poddaszu, stropu nad zabudowanymi pomieszczeniami poddasza oraz pomieszczeniami WC, wymianę pokrycia dachowego, izolacje przeciwwilgociową z tynkami renowacyjnymi pomieszczeń piwnicznych, montaż powietrznej pompy ciepła, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wymieniono wszystkie wewnętrzne oprawy oświetleniowe na energooszczędne typu LED.

Koszt całości zadania wyniósł 1.721.428,85 zł, z czego kwotę 1.106.169,29 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania „Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych na terenie Gminy Chojnów” w ramach Osi Priorytetowej nr 3 „Gospodarka niskoemisyjna”, działanie nr 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym: 3.3.1 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.