Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowoczesny sprzęt dla przychodni w Krzywej

Autor admin
Data utworzenia: 18 listopad 2022, 11:10 Wszystkich komentarzy: 0


Nowoczesny sprzęt dla przychodni w Krzywej

Do przychodni w Krzywej trafił nowy sprzęt do tlenoterapii ufundowany przez radną powiatu legnickiego Jolantę Bekaluk-Pyrz.

Jak informuje Urząd Gminy, specjalistyczna aparatura tlenowa pomaga w dostarczaniu organizmowi niezbędnego tlenu w odpowiedniej dostosowanej do zapotrzebowania ilości. - Terapia tlenowa stosowana jest u pacjentów cierpiących na niewydolność oddechową (zarówno przewlekłą, jak i ostrą), którzy mają problemy z oddychaniem i nie są w stanie samodzielnie zaspokoić potrzeb tlenowych swojego organizmu.

Koszt urządzenia przekracza 5 tysięcy złotych. Sprzęt został zakupiony przez radną Jolantę Bekaluk-Pyrz, która zaznacza, że koncentrator tlenowy został kupiony w odpowiedzi na zapotrzebowanie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Jak tłumaczy Barbara Dyrka - Kierownik GZZOP w Krzywej, koncentrator tlenowy może okazać się pomocny także w przypadku zakażenia COVID-19 oraz przy dusznościach i płytkim oddechu. - Ponadto urządzenie sprawdzi się podczas leczenia nowotworów płuc, a nawet w przypadku mukowiscydozy.

Przychodnia oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu.

fot. Gmina Chojnów [Facebook]


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.