Query error chojnow.pl - SP4news: Ku chwale Ojczyzny, czyli Dzień Niepodległości w SP4!
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

SP4news: Ku chwale Ojczyzny, czyli Dzień Niepodległości w SP4!

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 10 listopad 2022, 22:43


SP4news: Ku chwale Ojczyzny, czyli Dzień Niepodległości w SP4!

Niepodległa, niepokorna

zawsze była, będzie, jest.

Uskrzydlona bielą orła,

bije rytmem naszych serc.”

W rytmie tej i innych patriotycznych pieśni przeżywaliśmy wyjątkowy dzień, Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada to nie tylko kartka z kalendarza, czy kolejne listopadowe jutro, to moment by na chwilę się zatrzymać, przemyśleć, docenić, złożyć hołd…To czas refleksji i radości zarazem, bo przecież świętujemy wolność, czyli najwyższą wartość dla narodu. Wszystko to pragniemy przekazać i uświadomić naszym uczniom, dlatego jak co roku wyjątkowy dzień świętujemy w wyjątkowy sposób.

SP4 po raz kolejny przyłączyła się do akcji pn. „Szkoła do hymnu”, podczas której wszyscy jak jeden brat, z uniesioną wysoko głową, dumni z tego, iż jesteśmy Polakami, odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Ponadto społeczność szkolna miała przyjemność uczestniczyć w uroczystej akademii z udziałem klasy Vd, przygotowanej przez p. Klaudię Dominiak oraz p. Annę Denisiak. Patriotyczne wiersze i rozważania na przemian mieszały się z podniosłymi i radosnymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru Allegro pod batutą p. Zenona Chmielewskiego. Nie zabrakło również występów dziewcząt trenujących pod czujnym okiem p. Marzeny Anton- grupy akrobatycznej oraz mażoretek z zespołu Brooklyn, które zachwyciły swymi prezentacjami publiczność.

Wszyscy uczniowie w odświętnych strojach, zasłuchani, zapatrzeni, dali wyraz prawdziwej polskości, naszej kultury, tradycji i wartości. Niech żyje wolna Polska! I nadal bije rytmem naszych biało-czerwonych serc...