Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

37 kolizji i 4 wypadki drogowe na drogach powiatu legnickiego

Autor admin
Data utworzenia: 04 listopad 2022, 17:03 Wszystkich komentarzy: 0


37 kolizji i 4 wypadki drogowe na drogach powiatu legnickiego

Lokalna policja podsumowała tegoroczną akcję "Znicz", podczas której na drogach powiatu legnickiego doszło do 37 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których rannych zostało 9 osób.

Akcja „Znicz” – jedno z największych zabezpieczeń w skali kraju: rozpoczęła się w piątek 28 października i trwała aż do środy 2 listopada. Policjanci czuwali przede wszystkim nad bezpieczeństwem tych, którzy wybrali się w podróż i odwiedzali groby swoich najbliższych.

- W czasie akcji "Znicz" na drogach powiatu legnickiego doszło do 37 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których było 9 osób rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących oraz 1 kierującego po środkach odurzających. Podczas działań policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy posiadali sądowy zakaz kierowania pojazdami. W ciągu tych wzmożonych działań funkcjonariusze nałożyli 77 mandatów karnych, zastosowali 72 pouczenia, natomiast wobec 19 sprawców wykroczeń sporządzone zostały materiały, celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Wylegitymowano 752 osoby, skontrolowano 251 pojazdów i  zatrzymano 19 osób na gorącym uczynku dokonania przestępstwa. Ujawniono 168 wykroczeń i zatrzymano 7 osób poszukiwanych - relacjonuje mł. asp. Anna Tersa.

Policja zaapelowała do wszystkich mieszkańców powiatu legnickiego o zachowanie ostrożności na drogach oraz o powstrzymanie się od kierowania, kiedy nie jest się pewnym swojej trzeźwości.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.