Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dlaczego warto szukać pracowników przez agencję pośrednictwa pracy?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 27 październik 2022, 13:39 Wszystkich komentarzy: 0


Dlaczego warto szukać pracowników przez agencję pośrednictwa pracy?

Pośrednictwo pracy kojarzy się z pracą tymczasową, ale dziś to skojarzenie jest coraz mniej trafne. Z usług pośredników korzystają w dużej mierze specjaliści, którzy szukają stabilnego i bezpieczne zatrudnienia. To także często najlepszy sposób na to, żeby pracodawcy znaleźli najlepszych fachowców.

Dlaczego profesjonaliści korzystają z pośrednictwa pracy?

Mogłoby się wydawać, że profesjonaliści nie będą mieli problemu ze znalezieniem stabilnej pracy –szczególnie za granicą. I faktycznie nie w tym problem. Większym kłopotem jest dla nich uporządkowanie kwestii formalnych czy nawet zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa kontraktu, bo te sprawy, mimo wspólnego europejskiego rynku pracy, nie mają jednolitych podstaw we wszystkich krajach.

Pośrednictwo pracy pomaga uprościć formalności i nawet jeśli będzie się to wiązało z pewnymi kosztami, to sumarycznie taka forma współpracy nadal będzie opłacalna, bo zyskuje się pewność zatrudnienia i komfort.

Dlaczego pracodawcy również powinni korzystać z pośrednictwa pracy?

Jest kilka powodów, dla których także pracodawcy powinni bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie gwarantuje współpraca z agencjami pośrednictwa pracy.

  • Przede wszystkim, skoro korzystają z nich dobrzy specjaliści, to będzie to najłatwiejszy sposób, żeby do nich dotrzeć. Jednocześnie jest to sposób praktycznie najtańszy, ponieważ nie wymaga przeprowadzania kosztownych poszukiwań i procesów rekrutacyjnych.

  • Po drugie, dla pracodawcy współpraca z agencją pośrednictwa to także kwestia bezpieczeństwa. Gdyby okazało się, że pracownik nie stawi się w pracy albo nie będzie spełniał ustalonych warunków, to po stronie pośrednika pojawia się obowiązek znalezienia osoby na jego miejsce.

  • Oczywistą sprawą jest uproszczenie formalności, ponieważ zamiast umów z każdym pracownikiem, wystarczy jedna umowa z agencją pośrednictwa i dokumenty rozliczeniowe czasu pracy czy wykonanych zadań.

  • Bez obciążania działu kadrowego w organizacji można w prosty sposób prowadzić wiele procesów rekrutacyjnych czy po prostu zwiększyć faktyczne zatrudnienie, także działając z wyprzedzeniem i z góry „rezerwując” czas poszczególnych pracowników.

Sytuacja staje się jeszcze korzystniejsza, jeśli to polska firma szuka pracowników do pracy za granicą –współpraca z biurem pośrednictwa pracy pozwala korzystać z ich rozbudowanej sieci kontaktów biznesowych w krajach docelowych, a więc z jednej strony zapewnić pracownikom odpowiednie warunki, a z drugiej, zadbać też o wszystkie kwestie formalne i jednocześnie nie rozbudowywać w tym celu struktury administracyjnej w organizacji.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.