Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

34 mandaty karne, 11 pouczeń, 3 wnioski o ukaranie do sądu...

Autor admin
Data utworzenia: 24 październik 2022, 16:52 Wszystkich komentarzy: 0


34 mandaty karne, 11 pouczeń, 3 wnioski o ukaranie do sądu...

Sześćdziesiąt trzy skontrolowane pojazdy to efekt piątkowych działań "Prędkość" prowadzonych przez lokalną drogówkę. Policjanci przypominają - niedostosowanie prędkości do warunków ruchu i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

- Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, przeprowadzili ponad 63 kontrole pojazdów na terenie miasta i powiatu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ od wczesnych godzin porannych policjanci ujawnili niemal 50 wykroczeń w ruchu drogowym. Na niezdyscyplinowanych kierujących nałożono 34 mandaty karne, zastosowano 11 pouczeń i skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu - relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

To jednak nie wszystko. - Mundurowi poddali czterdziestu ośmiu kierujących badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i zatrzymali 1 kierującego, który wsiadł za kierownicę będąc w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymane zostało jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci apelują o rozsądek i jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego, szczególnie w obszarze zabudowanym i w rejonie szkół.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.