Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zobaczyli z bliska pracę policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 05 październik 2022, 15:18 Wszystkich komentarzy: 0


Zobaczyli z bliska pracę policjantów

Zazwyczaj to funkcjonariusze chojnowskiej policji goszczą w przedszkolach z lekcjami o bezpieczeństwie - tym razem to dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 odwiedziły policjantów w miejscu ich pracy. W trakcie wizyty najmłodsi zwiedzili budynek komisariatu, zobaczyli z bliska jak pracują policjanci, mieli okazję usiąść w radiowozie i przyjrzeć się z bliska, jaki sprzęt pobierają policjanci do służby oraz posłuchać opowiadania funkcjonariuszy na temat bezpieczeństwa.

- Zawód policjanta to marzenie niejednego chłopca i niejednej dziewczynki, dlatego często różne placówki oświatowe zwracają się z prośbą o możliwość zwiedzenia Komendy czy Komisariatu Policji i zaprezentowania zawodu policjanta - relacjonuje mł. asp. Anna Tersa - Dzielnicowy z chojnowskiego komisariatu zorganizował spotkanie z milusińskimi w Komisariacie Policji w Chojnowie. Policjant oprowadził najmłodszych po budynku komisariatu, gdzie dzieci mogły zobaczyć, jak pracują funkcjonariusze. Następnie zaprosił zwiedzających na salę odpraw, gdzie przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa. Przypomniał najmłodszym o numerach alarmowych oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze a także o ważnej roli, jaką odgrywają odblaski. Policjant opowiadał też o swojej pracy, co bardzo zaciekawiło najmłodszych.

Dzieci poznały elementy umundurowania i wyposażenia policjantów a na koniec spotkania miały możliwość zobaczyć z bliska policyjny radiowóz. - Nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla przedszkolaków. Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, która przyniosła wiele uśmiechu.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.