Query error chojnow.pl - Chojnowscy dzielnicowi zatrzymali sprawców kradzieży szyn kolejowych
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowscy dzielnicowi zatrzymali sprawców kradzieży szyn kolejowych

Author: admin
Creation date: 29 September 2022, 14:22 All comments: 0


Chojnowscy dzielnicowi zatrzymali sprawców kradzieży szyn kolejowych

Dzielnicowi chojnowskiego komisariatu dokonali zatrzymania 54-latka, który z bocznicy kolejowej kopalni kruszywa dokonał kradzieży szyny. Funkcjonariusze referatu kryminalnego ustalili i zatrzymali także współsprawcę. Obu mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci Rewiru dzielnicowych pełniący służbę na terenie gminy Chojnów w poniedziałkowe przedpołudnie zostali skierowani do jednej z kopalni kruszywa na terenie gminy gdzie doszło do kradzieży infrastruktury kolejowego z terenu bocznicy przez dwóch mężczyzn. W wyniku uzyskanych informacji policjanci zatrzymali jednego ze sprawców oraz ujawnili pojazd który służył do popełnienia przestępstwa. Sprawcą okazał się 54-latek. W wyniku prowadzonych czynności odzyskali w całości utracone mienie. Następnie w wyniku pracy operacyjnej policjanci referatu kryminalnego ustalili i zatrzymali współsprawcę kradzieży. Okazał się nim 22 letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego - relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie, pomysłodawcą kradzieży był 54 – latek. Stwierdził, iż może zabrać szyny i oddać je na złom. 22-latek tłumaczył się, iż nie przemyślał całej sytuacji ale mając świadomość iż popełnia przestępstwo zgodził się na to. - Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Pojazd służący do kradzieży został zabezpieczony na policyjnym parkingu do dalszych czynności. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.