Query error chojnow.pl - Piłeś - Nie jedź. Sprawdź swój stan trzeźwości na chojnowskim komisariacie
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Piłeś - Nie jedź. Sprawdź swój stan trzeźwości na chojnowskim komisariacie

Author: admin
Creation date: 25 September 2022, 18:41 All comments: 0


Piłeś - Nie jedź. Sprawdź swój stan trzeźwości na chojnowskim komisariacie

Policja przypomina - nietrzeźwy kierowca to ogromne zagrożenie w ruchu drogowym i źródło największej ilości zdarzeń drogowych. Każdy, zanim wsiądzie za kierownice, może bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości na chojnowskim komisariacie.

- Każdy może skorzystać i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto przyjść do jednostki i sprawdzić swój stan trzeźwości, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy już możemy wsiąść za kierownicę - zaznacza asp. Katarzyna Baniewska - Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z znajdującego się przy alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik - dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już usiąść za kierownicą pojazdu.

Badanie jest bezpłatne. Jeśli podczas badania alkomat wykaże wynik w przedziale od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w wydychanym powietrzu, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wskaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako „ pod wpływem alkoholu”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.