Query error chojnow.pl - Chojnowscy uczniowie wzięli udział w Biegu Orląt [ZDJĘCIA]
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowscy uczniowie wzięli udział w Biegu Orląt [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 23 September 2022, 14:46 All comments: 0


Chojnowscy uczniowie wzięli udział w Biegu Orląt [ZDJĘCIA]

Na Stadionie Miejskim oraz w sąsiednim parku odbył się dzisiaj Bieg Orląt. Wydarzenie skierowane zostało do uczniów w wieku 9 lat w chojnowskich szkół podstawowych. Zobacz zdjęcia z biegu.

- Od listopada 1918 do maja 1919 roku toczyły się walki w obronie polskiego Lwowa. Zginęło wtedy 1421 dzieci, a najmłodszy z nich - Janek Kukawski miał 9 lat. Bieg Orlat symbolicznie o tym przypomina - informują organizatorzy - W zawodach biorą udział uczniowie w wieku 9 lat, którzy pokonują dystans 1421 metrów. Taki bieg może być tylko raz w życiu. Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie uczcić pamięć o bohatersko poległych Obrońcach Lwowa.

Inicjatywa "Biegu Orląt" realizowana jest przez Fundację Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz samą LSSE a także Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Współorganizatorami chojnowskiego biegu były: Szkoła Podstawowa nr 3, KS Chojnowianka, Powiatowy Zespół Szkół. Wśród sponsorów akcji znalazły się firmy: Statiwall Ryszard Szuszkiewicz, Bawialnia Sensoryczna Agnieszka Śnitko-Tracz oraz Reklamy Halikowski.

W biegu udział wzięli uczniowie z obydwu chojnowskich szkół podstawowych. Na starcie pojawili się także uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół, którzy pomogli w kwestiach organizacyjnych. Na wszystkich uczestników czekał pamiątkowy medal oraz poczęstunek.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.