Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Akcja Prędkość na drogach powiatu legnickiego

Autor admin
Data utworzenia: 21 wrzesień 2022, 11:30 Wszystkich komentarzy: 0


Akcja Prędkość na drogach powiatu legnickiego

Od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.

Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców.

- W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, prowadzą wzmożone kontrole kierujących pojazdami, którzy popełniają wykroczenia drogowe i nie stosują się do  ograniczenia prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym - tłumaczy asp.​​​​​​​ Katarzyna Baniewska - Biorąc pod uwagę fakt, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów w tym zakresie.

Równocześnie trwa kampania ROADPOL Safety Days. To coroczna kampania policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.