Query error chojnow.pl - Nowa odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek w chojnowskiej bibliotece
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowa odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek w chojnowskiej bibliotece

Author: admin
Creation date: 20 September 2022, 10:59 All comments: 0


Nowa odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek w chojnowskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie po raz kolejny została partnerem projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanej do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Kampania organizowana jest przez Instytut Książki.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Premiera nowej "Wyprawki Czytelnika" dopiero w październiku, jednak już dziś organizatorzy akcji uchylają nieco rąbka tajemnicy. - Znajdziecie w niej  autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla naszego projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki - informuje Instytut Książki.

Nowością w tegorocznej kampanii będą wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej - mają one pomóc dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą.

Kampania „Mała książka - wielki człowiek" to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.