Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Tajemnice zamku Czocha i regionu

Autor admin
Data utworzenia: 16 wrzesień 2022, 13:40 Wszystkich komentarzy: 0


Tajemnice zamku Czocha i regionu

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie autorskie z Piotrem Kucznirem oraz Agnieszką Łabuz, twórcami książki "Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2". Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Jak informują organizatorzy, Piotr Kucznir i Agnieszka Łabuz od lat piszą o sprawach i tematach, które zajmowały, zajmują i będą zapewne zajmować ludzkość! Tymi tematami są wszelkiej maści tajemnice i ich wyjaśnienie. -  Po latach badań nad tajemnicami, historią i sensacjami regionu powstał dyptyk pt. „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”, który pokazuje, w jak ciekawym miejscu przyszło nam żyć.

Nie było to pierwsze spotkanie z Piotrem Kucznirem w Chojnowie. Autora książek o zamku Czocha mieliśmy okazję poznać w 2017 roku.

Jakie tematy podejmuje najnowsza książka? - Sam zamek zaskakuje nowymi odkryciami (na co również pozwala dzisiejsza technologia), a region w którym się znajduje niejednokrotnie odgrywał duże znaczenie w losach naszego kraju. Razem z autorami - Agnieszką Łabuz i Piotrem Kucznirem zabieramy Was w podróż obfitującą w fakty i nakreślającą historię warowni i regionu. Dla wieku miłośników Czochy książka stanowić będzie źródło wiedzy lub uzupełnienie dotychczas zebranych informacji. Wiadomości jakie zawarto w tej książce oparte są na faktach - wywiadach, dokumentach i przeprowadzonych pracach na zamku Czocha - tłumaczy wydawca.

Czwartkowe spotkanie było okazją zarówno do poznania kilku wątków z książki jak i do dyskusji na temat pracy przewodnika turystycznego oraz rzetelności wiedzy historycznej przekazywanej turystom.

Podczas spotkania można było zakupić książkę.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.