Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Urząd Gminy o potencjalnym wysypisku: Żadne decyzje nie są w tej sprawie procedowane

Autor admin
Data utworzenia: 13 wrzesień 2022, 22:10 Wszystkich komentarzy: 1


Urząd Gminy o potencjalnym wysypisku: Żadne decyzje nie są w tej sprawie procedowane

Urząd Gminy w oficjalnym komunikacie odniósł się do informacji, które krążą w środowisku publicznym, dotyczące planów uruchomienia na terenie gminy Chojnów składowiska odpadów.

- W związku z informacjami, które krążą w środowisku publicznym związane z planami uruchomienia na terenie Gminy Chojnów składowiska odpadów, informujemy, że na ten moment żaden oficjalny wniosek nie wpłynął do Urzędu Gminy Chojnów, w związku z tym, żadne decyzje nie są w tej sprawie procedowane - czytamy w komunikacie.

Urząd Gminy informuje także, że pojawiła się koncepcja zagospodarowania terenu po wyrobisku w Jerzmanowicach - na chwilę obecną nie istnieją jednak nawet dokumenty planistyczne, które umożliwiłyby umiejscowienie składowiska odpadów w tym miejscu

Samorząd Gminy Chojnów zapewnił, że ewentualną decyzję w sprawie powstania składowiska odpadów będzie opiniował również wśród mieszkańców, przeprowadzając konsultacje społeczne.

Poniżej pełna treść informacji opublikowanej przez Urząd Gminy:


W związku z informacjami, które krążą w środowisku publicznym związane z planami uruchomienia na terenie Gminy Chojnów składowiska odpadów, informujemy, że na ten moment żaden oficjalny wniosek nie wpłynął do Urzędu Gminy Chojnów, w związku z tym, żadne decyzje nie są w tej sprawie procedowane.

Pojawiła się koncepcja zagospodarowania terenu po wyrobisku w Jerzmanowicach, którego właścicielem jest Pol-Beton Sp. z o.o., ale tych koncepcji dotyczących inwestycji i kierunków rozwoju gminy Chojnów, w różnych miejscowościach pojawia się bardzo dużo, natomiast każda, zanim zostanie przedstawiona społeczeństwu, jest dogłębnie analizowana przez szereg specjalistów.

Dodatkowo na ten moment nie istnieją dokumenty planistyczne, które umożliwiłyby umiejscowienie składowiska odpadów w tym miejscu, więc prowadzenie jakichkolwiek działań w tej materii jest zdecydowanie przedwczesne.

Mając świadomość, że mieszkańcy mają prawo do wypowiadania się w kwestiach istotnych dla ich komfortu życia Samorząd Gminy Chojnów zapewnia, że ewentualną decyzję w sprawie powstania składowiska odpadów będzie opiniował również wśród mieszkańców, przeprowadzając konsultacje społeczne.

Komentarze

Zrobił się smród i przed wyborami trzeba sprawę uciszyć? Ciekawe co będzie po wyborach :]
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.