Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zaproszenie na Dożynki Gminne do Niedźwiedzic

Autor Urząd Gminy
Data utworzenia: 09 wrzesień 2022, 00:43 Wszystkich komentarzy: 0


Zaproszenie na Dożynki Gminne do Niedźwiedzic

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz wraz z sołtysem i samorządem sołectwa Niedźwiedzice serdecznie zapraszają na tegoroczne Dożynki w Gminie Chojnów, które odbędą się w niedzielę 11 września 2022 r. na boisku sportowym w Niedźwiedzicach.

- Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, zapraszam serdecznie na gminne dożynki. Razem podziękujmy rolnikom za ich ciężką pracę. Zapewniam, że podczas tego gminnego święta nie zabraknie atrakcji, konkursów i wspólnej zabawy - zaprasza Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Dożynki zgodnie z polską tradycją są momentem zwieńczenia prac przy żniwach oraz skierowania podziękowań za obfitość plonów i próśb o pomyślność na kolejny rok. Tegoroczne uroczystości odbędą się w Niedźwiedzicach – jednej z najbardziej atrakcyjnych miejscowości w Gminie Chojnów, która w 2017 r. została uhonorowana tytułem „Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska”.

Obchody Święta Plonów rozpoczną się dziękczynną Mszą Świętą polową w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony. Tego dnia nastąpi także oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego wozu strażackiego, który zasilił flotę Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiedzicach.

O godzinie 14.30 rozpocznie się część oficjalna Dożynek Gminnych – nie zabraknie w niej tradycyjnych elementów, tj. prezentacji wieńców dożynkowych oraz obrzędu, w którym starostowie Dożynek przekażą na ręce Wójta Gminy Chojnów chleb wypieczony z tegorocznych plonów.

- Ostatnie dwa lata wiele zmieniły w naszym życiu. Ze szczególną uwagą doceniamy dziś to, co kiedyś uważaliśmy za naturalne i normalne. Dwuletnia walka z koronawirusem, a także wojna na Ukrainie rzuca dziś cień na możliwość radosnego świętowania zakończenia plonów. Dożynki Gminne są jednak dobrą okazją, aby na szerokim forum pochylić się i złożyć podziękowania nie tylko rolnikom, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe, ale także tym, którzy podczas pandemii wykazali się ogromnym sercem i odwagą, i zaangażowali się w walkę z koronawirusem. Początek roku 2022 znowu postawił nas przed próbą, w której mieszkańcy Gminy Chojnów, a także zaprzyjaźnione instytucje z regionu stanęli na wysokości zadania i niemal od pierwszych dni konfliktu na Ukrainie gotowi byli nieść pomoc potrzebującym, uciekającym przed wojną. Podczas święta w Niedźwiedzicach chcemy im za to gorąco podziękować - mówi Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Część oficjalną święta zakończą występy zespołów folklorystycznych z Gminy Chojnów, które zaprezentują najpopularniejsze ludowe i biesiadne przeboje.

Blok koncertowy rozpocznie się od muzycznych prezentacji zaaranżowanych przez orkiestrę dętą pod batutą Piotra Koziara. Następnie dożynkową scenę zajmie półfinalistka popularnego telewizyjnego show - The Voice of Poland – Paulina Gołębiowska, która oczarowała trenerów niezwykłym głosem i doskonałymi umiejętnościami wokalnymi.

Podczas dożynek swój jubileusz 10-lecia obchodzić będzie Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice – jedna z najprężniej działających organizacji pozarządowych w Gminie Chojnów. Przy okazji święta plonów zaprezentują swoją działalność, a także zorganizują warsztaty związane z wsią tematyczną „Niedźwiedzice – Wieś Bociana”.

Muzyczną gwiazdą tegorocznych Dożynek Gminnych, na której występ o godz. 20:00 przybędą z pewnością nie tylko mieszkańcy Gminy Chojnów, będzie idol polskiej sceny muzycznej - Kamil Bednarek - wykonawca takich hitów jak „Cisza”, „Dni, których jeszcze nie znamy”, „Talizman”, „Wojownik światła”, „Z życia jak najwięcej”, które w popularnym serwisie muzycznym mają dziesiątki milionów wyświetleń.

Na zakończenie tegorocznego święta plonów w Gminie Chojnów wystąpi zespół „Łobuzy”, który swoimi utworami „Ona czuje we mnie piniądz” lub „Zbuntowany Anioł” podbił serca fanów muzyki tanecznej.

Ponadto podczas imprezy będzie można skorzystać z bogatej strefy gastronomicznej oraz oferty poszczególnych sołectw, które przygotują domowe smakołyki i wyjątkowe produkty rękodzielnicze. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych: zajęć i animacji ze Stacją Zabawa oraz wesołego miasteczka.

Serdecznie zapraszamy!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.