Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Bezpieczna droga do szkoły

Autor admin
Data utworzenia: 26 sierpień 2022, 12:28 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpieczna droga do szkoły

Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Dolnośląscy policjanci zapowiadają szereg działań, aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo podczas zbliżającego się okresu szkolnych zajęć.

- Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rusza ogólnopolska akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły". Pomimo faktu, że pierwszy dzwonek zabrzmi dopiero za kilka dni, dolnośląscy policjanci w ramach działań wyprzedzających już teraz sprawdzają tereny wokół placówek oświatowych. Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków drogowych i innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu - tłumaczy mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Sekcji Prasowej KWP we Wrocławiu - Podczas działań funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji będą zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów, którzy są częściej narażeni na różnego rodzaje zagrożenia, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu kołowego. Mundurowi swoją obecnością będą przypominać kierującym o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach przemieszczania się uczniów do szkół i przedszkoli. Ponadto policjanci pod specjalnym nadzorem będą mieli pojazdy przewożące dzieci i młodzież, kontroli będzie podlegać przede wszystkim sposób przewożenia w nich najmłodszych pasażerów.

Ostatni weekend wakacji

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. W planach wzmożone działania prewencyjno-kontrolne na drogach naszego województwa. Jak informuje wojewódzka policja, nadzorem objęte zostaną drogi wylotowe z miast oraz główne ciągi komunikacyjne i inne miejsca, gdzie może dochodzić do różnego rodzaju zdarzeń. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem, płynnością ruchu i przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów. Służba będzie pełniona w statycznych punktach kontroli oraz dynamicznie na najbardziej uczęszczanych trasach.

- Policjanci wykorzystają radiowozy oznakowane i te nieoznakowane z wideorejestratorami, które to pozwalają namierzać piratów drogowych, stwarzających niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. Mundurowi sprawdzą także stan techniczny pojazdów i trzeźwości kierujących, bo alkohol oraz brawura, to nadal jedne z najpoważniejszych zagrożeń w ruchu - tłumaczy asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

fot. KWP we Wrocławiu


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.