Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

[KONKURS] "Reguła weny" Piotra Misikiewicza

Autor admin
Data utworzenia: 25 sierpień 2022, 17:03 Wszystkich komentarzy: 0


[KONKURS] "Reguła weny" Piotra Misikiewicza

W 2016 roku mieliśmy okazję zaprezentować naszym czytelnikom tomik wierszy "Rejestr Chwil", będący pierwszym wydawnictwem autorstwa lokalnego artysty Piotra Misikiewicza. Autor już wówczas zaznaczał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - zapewnienia dotrzymał. W 2018 roku swoją premierę miał kolejny tomik poezji pt. "Repasaże marzeń", natomiast w tym roku roku światło dzienne ujrzała "Reguła Weny".

Wszystkie trzy tomiki wierszy Piotra Misikiewicza łączy jeden motor napędowy - prawdziwe wydarzenia. Autor od wielu lat w swoich wierszach ukazuje naszą lokalną rzeczywistość oraz dotyka kwestię naszej mentalności, nie stroniąc także od religii, polityki czy trudnej sytuacji geopolitycznej.

Piotra Misikiewicza przez wiele lat w Chojnowie znaliśmy przede wszystkim dzięki muzyce. Rozgłos przyniosło mu współzałożycielstwo takich zespołów jak Jubel czy Reputacja. Od kilku lat poznajemy go natomiast jako poetę, jako - jak to opisała we wstępie do "Repasaży Marzeń" Danuta Schmeling - człowieka poszukującego w poezji swojego lustrzanego - humanistycznego odbicia, uniwersalnych prawd od świecie i życiu: ludzkim losie, wolności, koleżeństwie, zabawie, miłości, przyjaźni, cierpieniu, radościach, i smutkach; o swoim ukochanym mieście Chojnowie, jego mieszkańcach i ich małych, i wielkich marzeniach - ambicjach, które pozwalają człowiekowi oderwać się, choćby na chwilę, od uciążliwej prozy życia usankcjonowanej licznymi obowiązkami...

Od wydania "Repasaży Marzeń" minęły już 4 lata. Plany na wydanie kolejnego tomiku wierszy nieco pokrzyżowała pandemia i popandemiczna rzeczywistość. Zgromadzony przez ten czas materiał zaowocował 150-stronnicowym wydawnictwem. Podobnie jak wydanej w tym roku przez Jarosława Macewicza kolejnej części serii "Zawczasu", tak i "Regule Weny" towarzyszy akcja charytatywna na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, do którego wsparcia finansowego zachęca autor.

Twórczości Piotra Misikiewicza towarzyszą prace plastyczne oraz liczne zdjęcia nawiązujące do wierszy. W wydawnictwie znajdziemy m.in. znany obraz Wiesława Wojciechowskiego przedstawiający tramwaj na ulicy Kościuszki w Chojnowie - to właśnie on stał się inspiracją do tytułowego wiersza. Całość przemyśleń kończy opowiadanie "Jestem Tami", oparte na prawdziwej historii.

Do zapoznania się z "Regułą Weny" zapraszamy i my. Tomik wierszy zdobyć można m.in. biorąc udział w konkursie na naszym facebookowym profilu.By zdobyć szansę na nagrodę wystarczy napisać dowolny komentarz pod konkursowym postem na naszym facebookowym profilu. Najciekawszy z nich nagrodzimy...

Na odpowiedzi czekamy do 1 września!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.