Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Złodziej z gminy Chojnów zatrzymany przez jaworskich policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 24 sierpień 2022, 10:48 Wszystkich komentarzy: 0


Złodziej z gminy Chojnów zatrzymany przez jaworskich policjantów

Jaworscy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Chojnów podejrzanego o kradzieże paliwa z terenu kilku stacji w powiatach: jaworskim, legnickim i jeleniogórskim. Schemat zawsze był ten sam - kierowca tankował zbiornik pojazdu oraz dodatkowe pojemniki w części bagażowej.

- Od jakiegoś czasu jaworscy policjanci otrzymywali zgłoszenia z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie powiatu o kradzieżach oleju napędowego. W każdej ze spraw pojawiał się ten sam opis oraz uwieczniony za pomocą kamer monitoringu wizerunek sprawcy – młodego mężczyzny. W prowadzonych przez kryminalnych z Jawora czynnościach występowały samochody dwóch różnych marek, typów i kolorów. Było to ciemne osobowe Renault Clio oraz biały VW T4. Na każdym z aut sprawca mocował inne, kradzione tablice rejestracyjne - informuje asp. szt. Ewa Kluczyńska, Oficer Prasowy KPP w Jaworze - Żmudne przeglądanie zapisów z kamer monitoringów pozwoliło wytypować sprawcę kradzieży paliwa. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Wczoraj, kryminalni udali się na teren gminy Chojnów -pod ustalony adres pobytu złodzieja - celem jego zatrzymania.

Zaskoczony 26-latek przyznał się do winy, jak sam tłumaczył „zdobyte” w nielegalny sposób paliwo sprzedawał obcym osobom, głównie rolnikom. Teraz kłopoty czekają również kupców kradzionego paliwa, którzy odpowiedzą za paserstwo.

- Jak się okazuje kradzieży było więcej, niż myśleli jaworscy kryminalni. Sprawca działał bowiem także na terenie powiatu legnickiego oraz jeleniogórskiego. Jego proceder trwał od czerwca br. Największą jednorazową kradzieżą, jakiej dopuścił się 26-letni mieszkaniec gminy Chojnów, był zabór ponad 500 litrów oleju napędowego o wartości blisko 4 tysięcy złotych - czytamy w policyjnym komunikacie.

Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 26-latka czeka teraz proces karny w sądzie i wyrok. Za tego typu przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Jawor


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.