Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

UM od 1 września będzie przyjmował wnioski o przyznanie stypendium szkolnego

Autor admin
Data utworzenia: 23 sierpień 2022, 14:28 Wszystkich komentarzy: 0


UM od 1 września będzie przyjmował wnioski o przyznanie stypendium szkolnego

Od 1 do 15 września w Urzędzie Miejskim będzie można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023. Informacja kierowana jest do uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, ośrodków i słuchaczy kolegiów, zamieszkałych na terenie miasta Chojnowa.

- W dniach od 1 do 15 września br. w Urzędzie Miejskim w Chojnowie, pok. nr 9 można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023 wraz z wymaganymi załącznikami (słuchacze kolegiów mogą składać wnioski do dnia 15 października br.). Pomoc materialna o charakterze socjalnym ma na celu zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji, umożliwienie pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej uczniów i ich rodzin. Przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie miasta Chojnowa, w rodzinie których dochód netto na jedną osobę w miesiącu poprzedzającym datę złożenia wniosku nie przekracza kryterium dochodowego zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, tj. 600 zł - informuje Urząd Gminy.

Druki wniosków do pobrania w macierzystych szkołach (teren Chojnowa) oraz w Urzędzie Miejskim w Chojnowie, (parter) w godz. 8.00 - 15.00.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.