Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Problem z wysokimi krawężnikami

Autor A. Petroczko; art. nadesłany
Data utworzenia: 23 sierpień 2022, 11:54 Wszystkich komentarzy: 0


Problem z wysokimi krawężnikami

Partia Razem okręg legnicko-jeleniogórski, reprezentowana przez Annę Petroczko we współpracy z Panią Grażyną Prusik, mamą niepełnosprawnej Jagody, zwraca się do zarządców chojnowskich ulic w tym do Urzędu Miasta w Chojnowie z wnioskiem o obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Zbyt wysokie krawężniki sprawiają bardzo duże problemy w poruszaniu się osobom starszym, niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. Złożenie wniosku do magistratu poprzedzone zostało zbiórką podpisów. Mieszkańcy Chojnowa bardzo pozytywnie zareagowali na inicjatywę, której z wielką chęcią udzielają poparcia - skomentowała Grażyna Prusik.

W zeszłym tygodniu na fanpage'u "Chojnów jest wasz", pojawił się film z udziałem pomysłodawczyni inicjatywy oraz jej córki, na którym możemy zobaczyć z jakimi problemami, spowodowanymi nie tylko zbyt wysokimi krawężnikami, ale również nierównymi chodnikami, muszą mierzyć się na co dzień osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie. Także instytucje podległe miastu nie zawsze przygotowane są na wizyty osób mających problemy z poruszaniem się, które tak jak każdy inny mieszkaniec muszą również załatwiać sprawy urzędowe, opłacać rachunki, pojawiać się na zebraniach.

Mam nadzieję, że w przyszłości zarządcy odpowiedzialni za miejską infrastrukturę zadbają o to żeby Chojnów był bardziej przyjazny dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz rodziców, spacerujących z wózkami dziecięcymi - podsumowuje Anna Petroczko.

Nagłośnienie inicjatywy w mediach społecznościowych zaowocowało tym, że zaczęły zgłaszać się do nas osoby, które proszą żebyśmy w ramach następnej inicjatywy upomniały się o naprawę nierównych chodników oraz lepszy dostęp dla osób mających problemy z poruszaniem się do instytucji na terenie miasta - dodaje Pani Grażyna Prusik.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.