Query error chojnow.pl - Ranking najbogatszych samorządów. Coraz lepsze wyniki gminy wiejskiej Chojnów
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ranking najbogatszych samorządów. Coraz lepsze wyniki gminy wiejskiej Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 09 sierpień 2022, 15:57 Wszystkich komentarzy: 2


Ranking najbogatszych samorządów. Coraz lepsze wyniki gminy wiejskiej Chojnów

Na początku sierpnia ukazał się ranking "Najbogatsze samorządy w 2021 roku" przeprowadzony przez analityków Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Obydwie gminy ziemi chojnowskiej zanotowały lepsze lokaty niż w minionym roku, natomiast wzrost zamożności gminy wiejskiej Chojnów w porównaniu do lat minionych uznać możemy za znaczący.

Zastosowana metoda obliczania wskaźnika użytego w rankingu jest identyczna jak rok temu i w kilku poprzednich lat. - Pominięte zostały wpływy z dotacji celowych. Zwłaszcza w okresie intensywnego korzystania z funduszy unijnych dotacje mają chwilowy, ale bardzo silny wpływ na wielkość dochodów. Wpływ wielkiej dotacji inwestycyjnej potrafi wywindować samorząd wysoko w rankingu. Jest to awans chwilowy (incydentalny) i niemający związku z trwałym wzrostem zamożności budżetu. Wydaje się więc, że uwzględnienie tylko dochodów własnych i otrzymywanych subwencji lepiej oddaje hasło naszego rankingu(„zamożność”) - informują twórcy rankingu.

Gmina wiejska Chojnów znalazła się na 123. miejscu w rankingu najbogatszych gmin wiejskich. Podchojnowski samorząd od kilku lat notuje sukcesywny wzrost zamożności. W rankingu z 2017 roku gmina Chojnów znajdowała się na dopiero 1265 miejscu; w kolejnych latach plasowała się natomiast kolejno na miejscach: 950, 517 i 392.

Dla władz gminy wiejskiej jest to powód do dumy. - Z pewnością wynik rankingu jest efektem solidnie przygotowanej oferty dla inwestorów, stosowania szeregu rozwiązań ułatwiających potencjalnym przedsiębiorcom przygotowanie i prowadzenie inwestycji na terenie Gminy Chojnów, a także naszych konsekwentnych działań promocyjnych - zaznacza Wójt Andrzej Pyrz - Cieszymy się z dobrej passy, bo to przekłada się na zwiększanie miejsc pracy, poprawę infrastruktury drogowej i komunalnej, a także ożywienie gospodarcze w naszym regionie.

Zamożność na jednego mieszkańca gminy Chojnów w roku 2021 wyniosła 4721,61 zł.

Gmina miejska Chojnów w rankingu "Wspólnoty" znalazła się na 394. miejscu wśród miast niepowiatowych (zamożność per capita 2021: 3563,10). To lepszy wynik niż rok temu, kiedy to Chojnów znalazł się na 556. pozycji - należy jednak nadmienić, że w 2016 roku nasze miasto plasowało się na 179. miejscu.

W klasyfikacji powiatów na 158. miejscu odnajdujemy powiat legnicki (1005,30 zł per capita).

Ranking samorządów dostępny jest tutaj.


Komentarze

Wspaniała gmina :D dziurawe drogi, szamba przy domach i smog od jesieni do wiosny.
zgłoś komentarz
Taa, ale najważniejsze, że "bogata", bo jest dużo zakładów i magazynów.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.