KS Chojnowianka: Zwycięstwo w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

Autor KS Chojnowianka
Data utworzenia: 08 sierpień 2022, 16:21 Wszystkich komentarzy: 0

Bardzo dobrze zaprezentował się w Pucharze Polski zespół Chojnowianki prowadzony przez trenera Zielenia. Chojnowianie na własnym stadionie pokonali Zawiszę Serby 3:2.

Nasz rywal na co dzień występuje jedną klasę rozgrywkową wyżej, stąd poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko. W poprzednim sezonie grając w okręgówce zajął 4. lokatę w tabeli. Biało-niebiescy nie zamierzali się jednak poddawać - do meczu przystąpili mocno zmotywowani i dobrze przygotowani. Od początku narzucili swoje warunki gry zamykając rywala na jego połowie.

Po bramkach Łaby i Marcina Zazulczaka do przerwy wygrywaliśmy 2:0. W drugiej odsłonie na 3:0 podwyższył ponownie Łaba, który dołączył do klubu z Pogoni Świerzawa. Dwie bramki w debiucie zrobiły wrażenie na licznie oglądających mecz kibicach. Dobra gra naszej drużyny skończyła się w 60 minucie. Trener Zieleń dokonał wielu zmian, co miało wpływ na jakość gry. Wśród zmienników byli piłkarze nowi, którzy potrzebują czasu, by zgrać się z zespołem. Straciliśmy dwa gole, ale zwycięstwo udało się dowieźć do końca.

Warto nadmienić, że do Chojnowianki po wielu latach powrócił Dariusz Ginda, który został przywitany przez kibiców wielkimi brawami. Starsi sympatycy pamiętają jego wspaniałe występy w biało-niebieskich barwach. O tym, jak był zdolnym i świetnym piłkarzem świadczy fakt, że miał propozycje gry w pierwszoligowym wówczas Zagłębiu Lubin.

Piłkarzom i trenerowi gratulujemy zwycięstwa. Kolejnym rywalem na szczeblu pucharowym bedzie Orla Wąsosz. Już w najbliższą niedzielę o godz 11 zagramy pierwszy mecz ligowy w Parszowicach.

KS Chojnowianka Chojnów - Zawisza Serby 3:2

Widzów: 200

Skład Chojnowianki Chojnów: Zieleń-Ginda, Zazulczak M, Świątkowski, Kulik J, Kadziołka, Tomaszewski, Kuc, Jedrusiak, Łaba, Kulik M

Po przerwie zagrali: Ziętek, Kułacz, Romanek, Sczepański, Pieterek.