Query error chojnow.pl - 45 mandatów karnych i 3 wnioski o ukaranie
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

45 mandatów karnych i 3 wnioski o ukaranie

Author: admin
Creation date: 04 August 2022, 11:17 All comments: 0


45 mandatów karnych i 3 wnioski o ukaranie

W miniony wtorek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania prewencyjne na terenie powiatu legnickiego pn. TRUCK&BUS ukierunkowane w szczególności na ujawnianie nieprawidłowości występujących w drogowym transporcie osób i rzeczy. Efektem pracy była kontrola 70 pojazdów.

- Mundurowi już od wczesnych godzin porannych przeprowadzali kontrole busów i pojazdów ciężarowych. Działania prowadzone były przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na terenie Legnicy i powiatu legnickiego - tłumaczy asp. Katarzyna Baniewska - Policjanci kontrolowali pojazdy z uwzględnieniem ich stanu technicznego oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Działania ukierunkowane były na eliminację wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami dostawczymi i ciężarowymi wyeliminowanie pojazdów niesprawnych technicznie Policjanci w ramach akcji kontrolowali sposób zabezpieczenia i przewożenia ładunku.

Funkcjonariusze ujawnili liczne nieprawidłowości co do stanu technicznego kontrolowanych pojazdów, w wyniku czego zatrzymanych zostało ponad 20 dowodów rejestracyjnych. W sumie dokonano 70 kontroli z czego nałożono 45 mandatów karnych i sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali jednego kierującego będącego  w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego  po użyciu środków odurzających.

fot. KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.