Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kontrole akwenów na terenie powiatu legnickiego

Autor admin
Data utworzenia: 03 sierpień 2022, 11:09 Wszystkich komentarzy: 0


Kontrole akwenów na terenie powiatu legnickiego

Policja zapowiada kolejne kontrole akwenów na terenie powiatu legnickiego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby znajdujące się w okolicy tzw. „dzikich kąpielisk”, aby zapobiec utonięciom oraz oddziaływać prewencyjnie, by nie dochodziło do przestępstw oraz wykroczeń.

- Okres wakacji, słoneczna pogoda sprawiła, że wiele osób  wypoczywa przy zbiornikach wodnych. Dlatego legniccy policjanci nie tracą czujności i apelują o zachowanie rozwagi. Policjanci przypominają, że kąpiel w miejscach zabronionym, jest nie tylko wykroczeniem, ale niejednokrotnie przyczyną tragedii. Aby wypoczynek w okolicy akwenów nie zmienił się w nieszczęśliwy wypadek, wystarczy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa  i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek - tłumaczy asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Wakacje w pełni, coraz wyższe temperatury powietrza sprawiają, że przy zbiornikach wodnych licznie gromadzą się osoby. Warto pamiętać np. o tym by nie skakać do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Nigdy nie powinniśmy także wchodzić do wody i pływać po spożyciu alkoholu.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.