Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wyższe ceny biletów Kolei Dolnośląskich

Autor admin
Data utworzenia: 02 sierpień 2022, 20:27 Wszystkich komentarzy: 1


Wyższe ceny biletów Kolei Dolnośląskich

Od 1 sierpnia pasażerów Kolei Dolnośląskich obowiązuje nowy cennik. Zmiany związane są ze wzrostem cen energii elektrycznej oraz zwiększającymi się kosztami obsługi taboru.

Jak informują Koleje Dolnośląskie, zmiany będą dotyczyć zarówno taryfy podstawowej, jak i ofert taryfowych, gdzie udzielana jest ulga procentowa. Dotychczasowe ceny zostaną podniesione o 15%, co w praktyce oznacza wzrost cen biletów jednorazowych od 0,50 zł do kilku złotych. Analogiczne zmiany procentowe cen będą dotyczyć również biletów miesięcznych. Zmiany związane są ze wzrostem cen energii elektrycznej oraz zwiększającymi się kosztami obsługi taboru.

W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny towarów i usług w czerwcu wzrosły aż o 15,6 procent. Sytuacja co miesiąc ulega zmianie, obserwujemy stale rosnące koszty – energii, obsługi taboru czy jego bieżącego serwisowania. Aby móc świadczyć usługi i poszerzać siatkę połączeń w regionie, musimy podjąć konkretne kroki związane ze zmianą cennika – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik spółki.

Największa zmiana będzie dotyczyć opłat za jazdę bez ważnego biletu. W przypadku niezgłoszenia się do drużyny konduktorskiej w celu zakupienia biletu kara rośnie z 60 do 100 zł.


Komentarze

Ot dobra zmiana w kraju :D
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.