Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wizyta na nowym przystanku kolejowym w Białej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 02 sierpień 2022, 12:38 Wszystkich komentarzy: 1


Wizyta na nowym przystanku kolejowym w Białej [ZDJĘCIA]

Zaglądamy na przystanek kolejowy Biała Złotoryjska, gdzie dobiegają końca prace budowlane. Zobacz jak prezentuje się to miejsce.

Zgodnie z projektem, długość nowego peronu wynosi 100 metrów (wysokość 0,55 m). Na peronie znalazła się m.in.: niewielka wiata peronowa z ławką, dwie dodatkowe ławki zewnętrzne, cztery kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz lampy oświetleniowe.

Niestety dojście do nowego peronu nie jest utwardzone.

Tuż obok peronu zobaczyć możemy dawny budynek dworcowy, który po zamknięciu stacji został zaadaptowany na inne cele.

Prędkość maksymalna dla pociągów pasażerskich na wyremontowanej linii wyniesie 80 km/h. Przejazd kolejowy na ulicy Kraszewskiego w Chojnowie jako jedyny na całej trasie zostanie zrealizowany w kategorii B - tj. będzie kierowany przy pomocy samoczynnych systemów przejazdowych, wyposażonych w sygnalizatory drogowe i rogatki zamykające ruch drogowy.

Dla pozostałych przejazdów (w tym w Białej), zaplanowano kategorię D (niewyposażone w systemy i urządzenia zabezpieczenia ruchu). Na wszystkich przejazdach nawierzchnia kolejowa ma zostać wymieniona na nową.


W przeszłości ważnym czynnikiem dla istnienia linii był ruch towarowy - wszystko za sprawą znajdującej się na północ od Chojnowa niewielkiej kopalni odkrywkowej gliny, wykorzystywanej przez lokalną cegielnię. W niedalekim sąsiedztwie wyrobiska znajdowała się stacja Biała Złotoryjska. Przy pięknym budynku ostatni pociąg zatrzymał się w 2005 roku.Komentarze

No i cóż, jest peron, są tory, a pociągów brak, niby miały być od września, ale wydaje się to wątpliwe, jak ta linia do tej pory nadal nie wbiega na stację w Chojnowie, tylko są tory zakończone barierką.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.