Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nieprawidłowe parkowanie problemem Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 02 sierpień 2022, 10:58 Wszystkich komentarzy: 2


Nieprawidłowe parkowanie problemem Chojnowa

Lokalna policja podsumowała funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie legnickim za miesiąc lipiec.

- Legniccy policjanci sprawdzili, jakie zagrożenia w lipcu 2022 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu legnickiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń - tłumaczy asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

W lipcu 2022 roku mieszkańcy powiatu legnickiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonali 172 zgłoszenia, z czego 40 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekroczenia prędkości.

Problem przekraczania dozwolonej prędkości zgłaszany jest m.in. w Krzywej na DK94 czy w Kolonii Kołłątaja na DW335.

- Obywatele często zaznaczali też nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych a także miejsca, gdzie występują dzikie wysypiska śmieci, niewłaściwa infrastruktura drogowa i akty wandalizmu. W wyniku weryfikacji zgłoszeń wskazanych na mapie w lipcu 2022 roku, policjanci potwierdzili blisko 45 % zgłoszonych zagrożeń, z których 86 % zostało już przez funkcjonariuszy wyeliminowane - czytamy w policyjnym komunikacie.

W Chojnowie najwięcej zgłoszeń dotyczy nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz problemów z niewłaściwą infrastrukturą drogową.

- Legniccy policjanci w dalszym ciągu zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji - zaznacza asp. Katarzyna Baniewska.


Komentarze

"Problem przekraczania dozwolonej prędkości zgłaszany jest m.in. w Krzywej na DK94 czy w Kolonii Kołłątaja na DW335."
Skoro praktycznie nic się nie robi w celu wyeliminowania problemu to co miesiąc mamy te same miejsca. I czym tu się chwalić?
zgłoś komentarz
proszę się przejść po,,osiedlu,,samochody pozostawione są na trawnikach,przejściach dla pieszych,gdzie jest policja ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.