Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Złodzieje czyhają na cenne rzeczy pozostawione w aucie

Autor admin
Data utworzenia: 30 lipiec 2022, 17:22 Wszystkich komentarzy: 0


Złodzieje czyhają na cenne rzeczy pozostawione w aucie

Lokalna policja zwróciła się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu legnickiego o niepozostawianie cennych rzeczy w samochodach. - Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Wielu kierowców, w pojazdach pozostawianych bez nadzoru na parkingach nie zabezpiecza odpowiednio mienia znajdującego się w środku (torebki, aktówki, laptopy, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, nawigacje satelitarne).

- Wybicie szyby w aucie i zabranie torby pozostawionej na siedzeniu samochodu zajmuje złodziejowi kilka, kilkanaście sekund - tłumaczy mł. asp. Anna Tersa z lokalnej policji - Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Kierowcy i pasażerowie często bagatelizują wartość przedmiotów pozostawianych przez siebie w autach. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie ma wartość i budzi jego zainteresowanie. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz i sprawdzić, czy przypadkiem ma jakąś wartość.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.