Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Mieszkańcy gminy Chojnów dywagują nad nazwą przystanku kolejowego w Białej

Autor admin
Data utworzenia: 26 lipiec 2022, 17:14 Wszystkich komentarzy: 3


Mieszkańcy gminy Chojnów dywagują nad nazwą przystanku kolejowego w Białej

Urząd Gminy Chojnów zwrócił się do mieszkańców gminy Chojnów z prośbą o pomoc w nadaniu nowej, aktualnej i uniwersalnej nazwy przystanku kolejowego w Białej.

Przystanek a dawniej stacja w Białej przez lata nosiła kilka nazw. W latach 1906-1945 pociągi zatrzymywały się na stacji "Bielau Bez. Leignitz", krótko po wojnie stację przemianowano na "Bieła" by dwa lata później zatwierdzić nazwę "Biała Złotoryjska".

Kilka dni temu tabliczki z nazwą "Biała Złotoryjska" pojawiły się na nowym peronie... Pomimo, że kwestia nazwy znana była od wielu miesięcy, dopiero teraz podjęty został temat nazwy.

- W związku z ukończeniem prac w rejonie gminy Chojnów Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która jest realizatorem inwestycji zaproponowała ewentualną możliwość dokonania zmiany nazwy stacji w miejscowości Biała - informuje Urząd Gminy - Dotychczasowa nazwa Biała Złotoryjska przyjęta została wówczas, gdy nasza gmina administracyjnie należała do powiatu złotoryjskiego. Teraz jej zasadność budzi wątpliwości. Przy okazji zakończenia inwestycji rewitalizacji linii kolejowej nr 316 mamy więc możliwość uaktualnienia nazwy jeszcze przed otwarciem stacji. Zwracamy się do Państwa, Mieszkańców Gminy Chojnów, z prośbą o pomoc w nadaniu nowej, aktualnej i uniwersalnej nazwy stacji w miejscowości Biała

Po wstępnych konsultacjach Urząd Gminy zaproponował kilka nazw: Biała Górna, Biała Środkowa, Biała Staw Strażacki, Biała Stawy, Biała Stara Mleczarnia, Biała Lipy, Biała Cegielnia... Propozycje wynikają z historycznego zabudowania wsi i jej uwarunkowań środowiskowo – przyrodniczych.

Urząd Gminy zachęcił mieszkańców do głosowania na powyższe propozycje. Głosowanie odbywa się na facebookowym profilu Urzędu Gminy. - Każdy mieszkaniec Gminy Chojnów może oddać jeden głos, podając w komentarzu numer propozycji. Wśród osób biorących udział w głosowaniu rozlosujemy tablet - informują organizatorzy - W plebiscycie mogą brać udział wyłącznie mieszkańcy Gminy Chojnów, co będzie weryfikowane przy losowaniu tabletu. Czas na głosowanie: do 27.07.2022 do godziny 14:00.


Komentarze

może po prostu,,Biała,,
zgłoś komentarz
Biała-Chojnów
zgłoś komentarz
Biała k. Legnicy, Biała k. Chojnowa, Biała Legnicka, Biała Chojnowska lub od bieeedy zostać przy starej nazwie. Wszystko inne ma mało sensu.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.