Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Już tylko kilka dni pozostało na złożenie wniosku o dopłatę na kupno podręczników szkolnych

Autor admin
Data utworzenia: 13 sierpień 2012, 14:40 Wszystkich komentarzy: 2


Już tylko kilka dni pozostało na złożenie wniosku o dopłatę na kupno podręczników szkolnych

Jeszcze kilka dni mają rodzice, którzy chcą starać się o dopłatę na kupno podręczników szkolnych dla swoich pociech. W tym roku książki ponownie podrożały, w związku z czym pomoc finansowa może okazać się zbawienna.

W połowie września wojewodowie przekazują listę chętnych osób na dotację do Ministerstwa Edukacji. W tym roku rząd na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców przeznaczy 128 milionów złotych, o 13 milionów złotych więcej niż w poprzednim roku.


Dotacje o jakie mogą ubiegać się rodzice dla swoich dzieci wynoszą:

  • 180 zł dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej,
  • 210 zł dla uczniów klas IV szkoły podstawowej oraz niepełnosprawnych uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej,
  • 325 zł dla niepełnosprawnych uczniów gimnazjum,
  • 352 zł dla uczniów klasy I szkół ponadgimnazjalnych i niepełnosprawnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Program „Wyprawka szkolna 2012” skierowany jest do uczniów, którzy rozpoczynają edukację szkolną w klasach I-IV szkoły podstawowej, klasach I-IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum, klasie IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasie IV ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie I liceum plastycznego lub klasie I albo VII ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Z pomocy skorzystać mogą najbiedniejsze rodziny, w których dochód w przeliczeniu na jednego członka nie przekracza 351 zł netto. Nieco wyższa kwota obowiązuje rodziców uczniów klas I szkół podstawowych. W tym przypadku górna granica wynosi 504 zł netto.

Wniosek należy złożyć w szkole dziecka do 20 sierpnia br. Wnioski rozpatrywane są przez dyrektora placówki, który następnie sporządzi listę osób objętych programem.


Komentarze

prog 351zl to smiech na sali. w przypadku rodziny 4 osobowej to 1400zl na wszystkich. wsparcie 200 zlotowe to kropla w morzu potrzeb.
zgłoś komentarz
Przecież to są działania pozorowane że niby coś się robi i się pomaga.Ja do tej pory niema informacji co nasz burmistrz kleryk zarządził związku z finansowaniem przez gminy lekcji religii od 1 września ,to spore wydatki .Gdyby miał odwagę i jaja że tak powiem to lekcje w Chojnowie wróciły by do salek na plebaniach a w kasie zostało by sporo kasy tylko ministrant z księdzem nie zadrze ,raz że kasę muszą mieć ,że indoktrynacja religijna musi być ! .Co tam remont drug czy choćby kasa na podręczniki .
PANIE BURMISTRZU !
Religia to nie nauka i nie powinna być nauczana ani finansowana z pieniędzy publicznych. Jeśli ktoś ma ochotę „uczyć” dziecko religii to najlepiej aby zrobił to poza szkołą i na swój własny koszt. Wiara i religia to prywatna sprawa każdego człowieka. Poza tym Kościół w Polsce jest nadzwyczaj bogaty, więc niech płaci pensje i ZUS katechetom z własnej kieszeni nie obciążając tym nas wszystkich.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.