Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Motocykliści pod lupą policji

Autor admin
Data utworzenia: 07 lipiec 2022, 18:47 Wszystkich komentarzy: 1


Motocykliści pod lupą policji

Dolnośląscy policjanci przeprowadzą jutro akcję „Motocyklista”, ukierunkowaną na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników jednośladów.

- Z roku na rok zwiększa się ilość motocykli na polskich ulicach. Jest to wygodny środek transportu, zwłaszcza w dużych miastach. Niebagatelne znaczenie ma również sama cena jednośladu oraz mniejsze zużycie paliwa, niż w samochodach. Jednak zwiększenie liczby motocykli wiąże się także ze zwiększoną ilością zdarzeń z nimi związanych. Dlatego też funkcjonariusze podejmują różnego rodzaju działania, ukierunkowane na zapobieganie zdarzeniom z udziałem jednośladów i ich kierowców - tłumaczy sierż. szt. Krzysztof Marcjan z policji wojewódzkiej.

Funkcjonariusze apelują do motocyklistów o dostosowanie prędkości do warunków ruchu, przestrzeganie przepisów, wzięcie pod uwagę również takich czynników jak: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdem, stres, zmęczenie, rutyna, charakterystyka trasy. - Jednak nie tylko na apelach kończy się nasza praca. Jutro funkcjonariusze w charakterystycznych białych czapkach, będą zwracać szczególną uwagę na motocyklistów oraz to, w jaki sposób stosują się do obowiązujących przepisów. Dlatego też kierowcy jednośladów mogą liczyć na częstsze niż zazwyczaj kontrole, które są po to, aby każdy z nich cało i zdrowo dotarł do celu.

Policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego często wspominają, że interwencje związane ze zdarzeniami z udziałem motocyklistów należą do tych najmniej przyjemnych i mocno zapadających w pamięć. - Powodów jest wiele, jednak najczęściej spowodowane jest to poważnymi obrażeniami, których doznają kierujący jednośladami. Niestety, związane jest to często ze wspomnianym wcześniej złym przygotowaniem i wyposażeniem, ale również brawurą i nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów przez motocyklistów - dodaje sierż. szt. Krzysztof Marcjan.Komentarze

Jak to będzie akcja na poziomie akcji "Prędkość" to szkoda gadać :D
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.