Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

UM nie rezygnuje z koncepcji budowy sceny na Wzgórzu Chmielowym

Autor admin
Data utworzenia: 06 lipiec 2022, 16:41 Wszystkich komentarzy: 0


UM nie rezygnuje z koncepcji budowy sceny na Wzgórzu Chmielowym

Urząd Miejski rozpoczął kolejne poszukiwania wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej przebudowy sceny wraz z zagospodarowaniem terenu na Wzgórzu Chmielowym.

Planowana inwestycja to realizacja projektu, który wygrał w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego w... 2018 roku. Na drodze do realizacji zadania stanął jednak wówczas zabytkowy charakter parku oraz konserwator zabytków, który negatywnie zaopiniował projekt, a następnie - przy okazji kolejnego wniosku - przedstawił listę uwag, jakie spełnić musi projekt.

Przedmiotem zamówienia jest m.in.: wykonanie projektu budowlano-wykonawczego wraz z niezbędnymi dokumentami i uzgodnieniami, mapa do celów projektowych, projekt zagospodarowania terenu oraz uzyskanie wszelkich opinii i uzgodnień wymaganych przepisami, niezbędnymi z punktu widzenia uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.

Urząd Miejski na oferty czeka do 12 lipca. Termin realizacji zamówienia mija 30 listopada.

Na propozycję autorstwa Barbary Kułacz oddano w 2018 roku 184 głosy. Celem projektu był powrót do tradycji, integracja mieszkańców, rozwijanie kultury i talentów, poprawa bezpieczeństwa dla mieszkańców, aktywizacja określonych grup mieszkańców, stowarzyszeń i zespołów.

Historia Parku Piastowskiego sięga 1885 roku. Z inicjatywy burmistrza Richarda Müllera podmiejskie wzgórze porośnięte chmielem zamieniono w park. Jego projekt zlecono samemu Eduardowi Petzoldowi - wybitnemu architektowi krajobrazu, współtwórcy m.in. arbotreum w parku w Mużakowie. Na szczycie Wzgórza Chmielowego wzniesiono budynek restauracji Hopfenberg-Gaststätte, który niestety nie przetrwał do dnia dzisiejszego...

Dzisiejszy Park Piastowski jest jedynie cieniem swojej dawnej potęgi. To miejsce wymaga przywrócenia do życia oraz poprawy bezpieczeństwa.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.