Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Okmiany: Driftował między autami na podwójnym gazie i z zakazem prowadzenia pojazdów

Autor admin
Data utworzenia: 05 lipiec 2022, 16:22 Wszystkich komentarzy: 0


Okmiany: Driftował między autami na podwójnym gazie i z zakazem prowadzenia pojazdów

Nawet 2 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu kierowcy Mercedesa, który będąc w stanie nietrzeźwości z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów, celowo wprowadzał w poślizg swój pojazd nie zważająca na innych uczestników ruchu a następnie chcąc uniknąć odpowiedzialności usiłował uciec policjantom legnickiej drogówki.

- Funkcjonariusze legnickiej drogówki w trakcie patrolu drogi krajowej 94 w miejscowości Okmiany zwrócili uwagę na kierującego Mercedesem, który w trakcie włączania się do ruchu celowo wprowadził pojazd w poślizg wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, zmuszając innych kierujących do zatrzymania, a następnie dynamicznie zaczął oddalać się w kierunku miejscowości Bolesławiec - relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji - Z uwagi na nieodpowiedzialne zachowanie kierującego Mercedesem, który swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, policjanci natychmiast zawrócili i postanowili zatrzymać go do kontroli. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać kierowcę Mercedesa, jednak ten nie reagował przyspieszając i wyprzedzając innych uczestników ruchu drogowego w miejscach zabronionych, powodując duże zagrożenie.

Pościg nie był długi. Na jednym z łuków drogi kierowca stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna zorientował się, że dalej już nie pojedzie, więc postanowił kontynuować ucieczkę pieszo, jednak po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany przez patrol drogówki.

- Kierującym Mercedesem okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu legnickiego od którego policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna w trakcie sprawdzenia trzeźwości wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto 37- latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie teraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, w tym niezatrzymanie się do kontroli, niestosowanie się do zakazu sądowego oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.


fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.