Query error chojnow.pl - Policyjne działania "Prędkość". Trzech kierowców straciło prawo jazdy
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policyjne działania "Prędkość". Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Autor admin
Data utworzenia: 27 czerwiec 2022, 14:57 Wszystkich komentarzy: 0


Policyjne działania "Prędkość". Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Lokalna drogówka podsumowała piątkowe działania "Prędkość" prowadzone m.in. na drogach powiatu legnickiego. Funkcjonariusze przeprowadzili 104 kontrole pojazdów.

- Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, przeprowadzili 104 kontrole pojazdów, w związku z popełnionymi wykroczeniami przez kierowców na terenie miasta i powiatu. Należy podkreślić że spośród tych wykroczeń, funkcjonariusze ujawnili aż 90 wykroczeń w ruchu drogowym, związane z nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości. Na najbardziej niezdyscyplinowanych kierujących nałożono mandaty karne - relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji - W trakcie działań policjanci nałożyli 86 mandatów karnych, pouczyli 14 osób i skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze przeprowadzili 59 badań na zawartość alkoholu. Zatrzymano jednego kierowcę, który w stanie w jakim się znajdował nie powinien wsiąść za kierownice swojego pojazdu, wydmuchując niemal promil alkoholu. Wyeliminowali również z ruchu kierującego, który jak się okazało po badaniu, był pod wpływem środków odurzających a ponadto posiadał przy sobie narkotyki.

Siedem z kontrolowanych pojazdów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne i skierowali na dodatkowe badania bania diagnostyczne.

- W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.