Query error chojnow.pl - Policyjne kontrole na dzikich kąpieliskach
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policyjne kontrole na dzikich kąpieliskach

Author: admin
Creation date: 23 June 2022, 14:37 All comments: 0


Policyjne kontrole na dzikich kąpieliskach

Lokalna policji kilku dni kontroluje akweny na terenie powiatu legnickiego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby znajdujące się w okolicy tzw. „dzikich kąpielisk”, aby zapobiec utonięciom oraz oddziaływać prewencyjnie, by nie dochodziło do przestępstw oraz wykroczeń.

- Wysoka temperatura sprawiła, że wiele osób już wypoczywa przy zbiornikach wodnych. Dlatego legniccy policjanci nie tracą czujności i apelują o zachowanie rozwagi. Policjanci przypominają, że kąpiel w miejscach zabronionym, jest nie tylko wykroczeniem, ale niejednokrotnie przyczyną tragedii. Aby wypoczynek w okolicy akwenów nie zmienił się w nieszczęśliwy wypadek, wystarczy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek - tłumaczy sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji.

Bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. Policja przypomina:

- Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika;

- Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni);

- Nie pływajmy w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność wynosi poniżej 50 metrów), gdy wieje porywisty wiatr;

- Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy;

- Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni;

- Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu;

- Nie wypływajmy za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku. Pływanie po zachodzie słońca jest niebezpieczne;

- Zażywając kąpieli słonecznych, zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby;

- Nie pływajmy żaglówkami, łódkami, czy kajakami będąc pod wpływem alkoholu, czy innych środków działających podobnie do alkoholu – za naruszenie tego zakazu grozi nam kara grzywny, a ponadto jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i dla innych amatorów wodnych uroków.

fot. KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.