Query error chojnow.pl - Uczniowie SP w Niedźwiedzicach laureatami wojewódzkiego konkursu
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Uczniowie SP w Niedźwiedzicach laureatami wojewódzkiego konkursu

Author: SP Niedźwiedzice
Creation date: 23 June 2022, 13:00 All comments: 0


Uczniowie SP w Niedźwiedzicach laureatami wojewódzkiego konkursu

Uczniowie SP w Niedźwiedzicach laureatami wojewódzkiego konkursu „Edukacja Regionalna- Patriotyzm Jutra”. Organizatorem konkursu był Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Patronat nad konkursem sprawowało Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich województwa dolnośląskiego. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania historią regionu i jego przyrodą.

Szkołę w Niedźwiedzicach reprezentowali: Hubert Biernasik, Julia Frączek, Anastazja Gruza, Aleksandra Janczak, Antoni Łagoda, Aleksander Porwolik.

Konkurs składał się z etapu szkolnego, regionalnego i gali finałowej.

Podczas etapu szkolnego sześcioosobowa drużyna miała za zadanie wykonanie spójnej kompozycji 16 zdjęć będących dokumentacją wybranych miejsc wiązanych z historią, zabytkami i przyrodą. Praca miała zawierać tytuł, uzasadnienie doboru zdjęć i opis fotografii.

Nasz prezentacja w całości dotyczyła Niedźwiedzic.

Podczas etapu regionalnego uczniowie mieli stworzyć opowiadanie. Podstawą do jego stworzenia była kolejność wylosowanych przez jury zdjęć, które stanowiły 16 elementów ich pracy konkursowej.

Nasze opowiadanie miało związek z losami ludności polskiej przesiedlonej z Kresów Wschodnich i osiedleniem się repatriantów w Niedźwiedzicach.

Podczas gali finałowej w Wałbrzychu (09.06.2022 r.) brały udział tylko cztery zespoły z Dolnego Śląska, po jednym zespole z rejonu wrocławskiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i legnickiego. Uczestnicy zmagali się z trzema zadaniami:


Zadanie 1. Przygotowanie i przedstawienie pozostałym uczestnikom i jury prezentacji multimedialnej na podstawie zdjęć z etapu szkolnego. Uczniowie mieli opisać wykonane przez siebie zdjęcia, zachęcić do odwiedzenia danej miejscowości oraz wybrać jedno zdjęcie, które uważają za wizytówkę swojego regionu.

Po zakończeniu prezentacji danego regionu pozostałe trzy zespoły miały dopasować opis zdjęcia do właściwej fotografii.


Zadanie 2. Z czterech drużyn utworzono dwie mieszane drużyny. Każda otrzymała tablice z 32 odwróconymi i losowo ułożonymi zdjęciami pochodzącymi z prac uczestników. Konkurencja polegała na odnalezieniu par fotografii, czyli gra memory.


Zadanie 3. Każdy zespół losował jeden z 4 regionów, z których przyjechali uczestnicy. W ciągu zaledwie 20 minut uczniowie mieli wykonać pocztówkę wylosowanego regionu, a następnie ustnie ją zaprezentować.


Podczas gali uczniowie z Niedźwiedzic poradzili sobie świetnie.

Gra memory i wspólne rysowanie pocztówki przyniosło wiele radości. Wszystkim uczestnikom konkursu.

Gratuluję Sukcesu reprezentacji!

Kochani uczniowie jestem z WAS DUMNA!


Anna ŚwidurskaComments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.