Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowe tory już są. Trwa budowa przystanku Biała Złotoryjska

Autor admin
Data utworzenia: 22 czerwiec 2022, 06:24 Wszystkich komentarzy: 3


Nowe tory już są. Trwa budowa przystanku Biała Złotoryjska

Mieszkańcy Białej od kilku tygodni obserwują postępującą budowę przystanku kolejowego w ich miejscowości. Być może już za kilka miesięcy z tej wioski odjeżdżać będą pociągi do Wrocławia.

Nazwa "Biała Złotoryjska" dziś budzi raczej uśmiech. Dlaczego Złotoryjska? Jest to nic innego, jak relikt przeszłości. Taką nazwę miejscowa stacja zyskała w 1947 roku - wówczas miejscowość leżała w powiecie złotoryjskim, a sama linia kolejowa swój bieg kończyła z złotym grodzie.

Dziś Białej ze Złotoryją nie łączy raczej nic a prowadzona przebudowa powinna być impulsem do zmiany nazwy. "Biała koło Chojnowa" brzmiałaby zdecydowanie lepiej i przede wszystkim mniej myląco.

Biała Złotoryjska to jedyny przystanek, jaki zostanie przywrócony do życia na odbudowywanej linii kolejowej. Wkrótce przez miejscowość przejadą pociągi m.in. do Legnicy, Wrocławia czy Żar. Przede wszystkim zyska jednak stacja Chojnów, której lista odjazdów znacznie się zwiększy - zarówno o nowy północno-zachodni kierunek jak i istniejące już połączenia wkierunkustolicywojewództwa.


Zadanie jest realizowane przez firmę Dolkom z Wrocławia na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, która przejęła linię od PKP. Zakończenie prac na przystanku Biała Złotoryjska może nastąpić jeszcze w czerwcu. Końcowym punktem całej inwestycji będzie włączenie odnowionej linii w system PKP.Komentarze

W całym artykule brakuje jedno - planowanego terminu uruchomienia połączeń.
zgłoś komentarz
Tory ładne ale droga rowerowa była by jeszcze lepsza.
zgłoś komentarz
Według mnie nie powinniśmy winić linii kolejowej o brak ścieżki rowerowej, bo zawsze może istnieć i jedno i drugie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.