Query error chojnow.pl - II Festiwal Muzyki Biesiadnej w Niedźwiedzicach [ZDJĘCIA]
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

II Festiwal Muzyki Biesiadnej w Niedźwiedzicach [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 19 June 2022, 00:17 All comments: 0


II Festiwal Muzyki Biesiadnej w Niedźwiedzicach [ZDJĘCIA]

Zespół Przyjaciółki z Niedźwiedzic po raz drugi zaprosił zespoły folklorystyczne z Dolnego Śląska do udziału w Festiwalu Muzyki Biesiadnej. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Festiwal Muzyki Biesiadnej pod patronatem honorowym Wójta Gminy Chojnów i Starosty Legnickiego został zainaugurowany w 2019 roku. Pomysł zorganizowania wydarzenia zrodził się w głowach członków lokalnego zespołu Przyjaciółki, którzy często gościli na różnego rodzaju świętach i galach muzycznych, z nutą zazdrości przyglądając się profesjonalnej organizacji wydarzeń promujących muzykę ludową na Dolnym Śląsku. W końcu - zachwyceni atmosferą - zdecydowali się sami zorganizować podobne wydarzenie.

Sukces pierwszej edycji festiwalu zachęcił "Przyjaciółki" do przygotowania kolejnego spotkania. Niestety - z wiadomych względów czekać musieliśmy dwa lata. - Przerwa wynikała z procedur, których nie mogliśmy przeskoczyć - Pan Wójt nie pozwolił na to - komentuje Maria Czubak, menedżer grupy - Dzisiaj pięknie się bawimy. Gdyby nie honorowy patronat, nie moglibyśmy się tutaj wspólnie spotkać z licznymi zespołami - dodaje.

Podobnie jak w przypadku inauguracyjnej edycji, tak i druga objęta została patronatem Wójta Gminy Chojnów oraz Starosty Legnickiego. Lokalne samorządy reprezentowali dziś: Wójt Andrzej Pyrz, Członkowie Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński i Grzegorz Gapski a także Radna Jolanta Bekaluk-Pyrz. Z zaproszenia wystosowanego przez niedźwiedzickie Przyjaciółki skorzystało 8 zespołów z Dolnego Śląska: Goliszowianie, Zespół Ludowy Karkonosze, My Słowianie z Osłej, Osieczanki z Osieka, Kapela Pogranicze ze Studnisk, Zespół Roztoka, Wesoła Gromadka oraz Dobromierzanie.

- Jest to dla nas ogromny honor i wielki zaszczyt gościć tutaj tak znamienite zespoły z całego Dolnego Śląska - zaznacza Wójt Andrzej Pyrz - Cieszę się, że nasza gmina, która prężnie się rozwija, nie zapomina również o tradycji i obyczajach (...) Myślę, że w dzisiejszych czasach, kiedy świat się globalizuje, digitalizuje, staje się globalną wioską, a my pędzimy ku nowoczesności, bardzo cenne są inicjatywy, które nawiązują do naszych tradycji, historii, obyczajów. Społeczeństwo, które nie pamięta o swojej historii i o swoich obyczajach, jest skazane na niebyt - dodaje.

"Przyjaciółki" z Niedźwiedzic to jeden z najbardziej aktywnych zespołów folklorystycznych naszego regionu. Grupa swoją działalność rozpoczęła w latach sześćdziesiątych minionego wieku. W 2016 roku nastąpiła reaktywacja zespołu. Zespół na swoim koncie ma sporo sukcesów - wśród najważniejszych znajduje się m.in. 1. miejsce w liście przebojów Radia Wrocław.

Muzyczną niespodzianką przygotowaną przez organizatorów dzisiejszego festiwalu był występ śpiewaczki Idy Tamary Zagórskiej, której na scenie towarzyszyła pianistka Natalia Czekanowska.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.