Query error chojnow.pl - Barok po Śląsku. Koncert przedfestiwalowy w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Barok po Śląsku. Koncert przedfestiwalowy w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP

Author: admin
Creation date: 17 June 2022, 14:57 All comments: 0


Barok po Śląsku. Koncert przedfestiwalowy w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP

W najbliższą niedzielę w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się koncert przedfestiwalowy "Barok po Śląsku". W ramach wydarzenia zapowiadającego Letnie Koncerty Organowe usłyszeć będziemy mogli Łukasza Mandolę wraz z zespołem instrumentów dętych Silver Brass.

Grupę Silver Brass z Opola mieliśmy już okazję usłyszeć podczas piątej edycji Letnich Koncertów Organowych. Kwintet instrumentów dętych blaszanych założony został w 2016 roku. Zespół z początku wykonywał jedynie muzykę sakralną, zapewniając oprawę na uroczystościach kościelnych; z czasem w ich repertuarze zaczęły pojawiać się coraz trudniejsze kompozycje poważnych kompozytorów, natomiast ciekawe widowiska w sposób żartobliwy i często kabaretowy wiążą muzykę klasyczną z rozrywkową.

Muzykom z Górnego Śląska na organach towarzyszyć będzie Łukasz Mandola, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (organy, muzyka kościelna) w klasie prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Koisa.

Niedzielny koncert będzie pierwszym wydarzeniem z cyklu Letnich Koncertów Organowych, którzy przekroczy progi kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Początek koncertu o godzinie 11:00. Wstęp wolny.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.